Powstaje Seidorf Mountain Resort u podnóża Karkonoszy

W Sosnówce u podnóża Karkonoszy powstaje kompleks aparthotelowy Seidorf Mountain Resort, w którym docelowo znajdzie się ok. 250 apartamentów sprzedawanych w systemie condo i 14 domów. Pierwszy etap z 11 apartamentami otwarty ma być w listopadzie tego roku, w drugim etapie do końca 2018 r. ruszyć ma 5-gwiazdkowy hotel Seidorf z 27 apartamentami i strefą rekreacyjną, a w 2019 r.  planowane jest uruchomienie kolejnych 210 apartamentów oraz domów o pow. 180 mkw.


Apartamenty sprzedawane są z gwarancją 8 proc. zwrotu rocznie przez 15 lat. W pierwszym etapie oddany do użytku będzie budynek z 11 jedno- i dwupoziomowymi apartamentami o powierzchni od 40 do 175 m kw.. Do dyspozycji gości będzie też narciarnia i rowerownia. Do końca 2018 r. uruchomiony ma zostać główny budynek hotelowy ze strefą rekreacyjną (dwa baseny wewnętrzne, jeden zewnętrzny, strefa wellness, cztery sauny, siłownia i fitness, restauracja i lobby bar) oraz z 27 apartamentami w 5-gwiazdkowym standardzie m.in. z inteligentnym systemem sterowania pokojem. W trzecim etapie, którego ukończenie planowane jest do grudnia 2019 r. oddana ma być część z 210 apartamentami od 20 do 45 mkw. z aneksami kuchennymi. Do końca 2019 r. planowanych jest też 14 górskich domów o pow. 180 m kw. z pięcioma pokojami. W kompleksie znajdą się też korty tenisowe i winnica. Do 2022 r. w Seidorf Mountain Resort powstać mają nowoczesne stoki narciarskie. W sumie będzie to blisko 10 km tras narciarskich z różnymi stopniami nachylenia i o różnych poziomach trudności. Planowanych jest łącznie siedem tras z czego najdłuższa będzie miała ok 2,5 km. Dotarcie na szczyt stoków umożliwi pięć wyciągów kanapowych. Ponadto na terenie całego kurortu umieszczone będą specjalistyczne ośrodki szkoleniowe i treningowe, restauracje, snowpark oraz place zabaw. Nazwa resortu Seidorf pochodzi od przedwojennej nazwy Sosnówki.

Inwestorem Seidorf Mountain Resort jest Grupa INWIND Polska, do której właścicieli należy również  sieć Billy’s American Restaurants oraz firma  Premium Motors Centrum Samochodów BMW w Gdańsku.

W Sosnówce planowane jest też otwarcie kompleksu Lake Hill Resort & SPA ze 173 apartamentami sprzedawanymi w systemie condo z gwarantowaną 8-proc. stopą zwrotu rocznie przez 10 lat. Kompleks za 49 mln zł wybuduje firma Erbud.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Powstaje Seidorf Mountain Resort u podnóża Karkonoszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *