W Krynicy Zdrój powstanie Park Jaworzyna ze 130 apartamentami pod wynajem za 80 mln zł

Firmy Kristensen Group i Dwell Well Development połączyły siły w ramach spółki joint venture Holiday Investment, by wspólnie zrealizować nową inwestycję na rynku apartamentów wakacyjnych – Park Jaworzyna w Krynicy Zdrój. Na 6-hektarowej działce powstać ma ok. 130 lokali w kilku budynkach. Wartość inwestycji szacowana jest na  ok. 80 mln zł.

Kristensen Group odpowiada za cały proces deweloperski, sprzedaż i komunikację projektu Park Jaworzyna, zaś Dwell Well Development  należący do Fundamental Group będzie głównym wykonawcą, odpowiadając również za sprawy księgowe i administracyjne. – Mamy niezbędne doświadczenie w segmencie nieruchomości wakacyjnych. Nasz partner zaś jako generalny wykonawca zrealizował wiele nowatorskich i skomplikowanych inwestycji. Spółka Fundamental Group posiada ponadto projekty deweloperskie w budownictwie mieszkaniowym – mówi John Kristensen, członek zarządu Holiday Investment, reprezentujący w Kristensen Group. – Mamy podobne myślenie biznesowe. Łączy nas troska o przestrzeń, mocne poczucie odpowiedzialności za to, co wybudujemy, dbanie o zrównoważony rozwój miejsc. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w partnerstwie możemy zrealizować większą inwestycję – dodaje Joanna Posłowska, członek zarządu Holiday Investment, przedstawicielka Dwell Well Development. Partnerzy nabyli już przy ul. Czarny Potok w Krynicy Zdrój. –  Mamy najpiękniejszą działkę w Krynicy, położoną na stoku, blisko infrastruktury narciarskiej, w sąsiedztwie parku krajobrazowego i z widokiem na masyw Jaworzyny – mówi Jacek Twardowski, który będzie odpowiedzialny z ramienia Kristensen Group za sprzedaż. Proces przygotowawczy do rozpoczęcia inwestycji rozłożony jest na dwa  lata. Firma Kristensen Group z duńskimi korzeniami specjalizuje się w nieruchomościach wakacyjnych. Na polskim rynku zadebiutowała dużym kompleksem nadmorskich apartamentów Baltic Park  w Świnoujściu. Od tego czasu zrealizowała również inwestycje w Karpaczu – Apartamenty pod Śnieżką, Wiśle – Apartamenty Bukowa Góra (dwa budynki), a także na Mazurach – Osadę Zamkową w Pasymiu. Deweloper łącznie wybudował blisko 500 apartamentów. W 2018 r. rozpocznie budowę kolejnej inwestycji w Karpaczu – Active Village, gdzie powstanie 59 domów górskich, w których znajdą się po dwa apartamenty. Dwell Well Development powstała w 1994 r. i jest częścią Fundamental Group – dawniej BUDNER. Deweloper realizuje m.in. inwestycje w akademiki komercyjne w Warszawie np. Dwell Well Sacharowa – budynek hotelowo- usługowy w sąsiedztwie metra Słodowiec na Bielanach czy Dwell Well Grochowska z wiodącą funkcją hotelową (hotel 1-gwiazdkowy), wynajętą dla prywatnej uczelni wyższej. Firma buduje także mieszkania pod krótkoterminowy wynajem jak np. Mokotów City przy ul. Samochodowej i Słoneczne Wzgórza na gdańskim Ujeścisku. Znaczną część portfolio stanowią inwestycje mieszkaniowe np. Rezydencja Woronicza, Rezydencja Łowicka, Apartamenty Poniatowskiego w Piasecznie, Apartamenty Dworcowa (Warszawa – Piaseczno), Apartamenty Boernerowo na Bemowie, Apartamenty na Powiślu, Apartamenty Sułkowskiego, Osiedle pod Wierzbami w Piasecznie czy Za słoneczną bramą w Gdańsku.    

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *