Orbis otwiera nowe hotele w Słowenii

Grupa Hotelowa Orbis wchodzi na rynek słoweński podpisując umowy franczyzy na hotele Mercure i ibis Styles w Maribor z lokalnym inwestorem - Terme Maribor. Dzięki temu partnerstwu, hotele położone w centrum miasta Maribor wejdą do międzynarodowej sieci zrzeszającej ponad 4,200 hoteli w 95 państwach świata.

- Orbis jest wiodącym operatorem hotelowym w Europie Wschodniej. Nieustannie powiększamy sieć naszych hoteli działających pod markami AccorHotels, składającą się obecnie z 120 hoteli, głównie poprzez partnerstwo z silnymi inwestorami. Słowenia jest dwunastym krajem, w którym będziemy obecni, wzmacniając jednocześnie naszą pozycję w regionie. Otwarcie w Słowenii hoteli Mercure i ibis Styles, dobrze znanych i cenionych międzynarodowych marek, potwierdza dynamikę naszej strategii rozwoju. – zauważył Ireneusz Węglowski, wiceprezes zarządu Orbis SA.

Istniejący już Hotel Piramida (76 pokoi) dołączy do sieci Mercure, a Hotel Orel (71 pokoi) do sieci ibis Styles z początkiem 2018 roku. Oba hotele zostaną w pełni dostosowane do standardów sieci Mercure i ibis Styles.

Andrej Rakovič, dyrektor Terme Maribor, powiedział: - Podpisanie dwóch umów franczyzowych oznacza nowy kierunek rozwoju Terme Maribor, ze strategicznym ukierunkowaniem na branżę hotelarską, zarówno w centrum miasta, jak i u podnóży Pohorje. Ten rok był dla naszej firmy niezwykle udany, potwierdzając, że nasze cele rynkowe i wizja są właściwe. Nawiązanie współpracy z renomowaną międzynarodową grupą hotelarską zapewni nam możliwość skorzystania z jej know-how i doskonalenia naszej oferty.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca ponad 20 000 pokoi w 120 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget.  Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *