W Krakowie otwarto 5-gwiazdkowy Unicus Palace i 4-gwiazdkowy INX Design Hotel

Na Starym Mieście w Krakowie przy ul. Floriańskiej otwarty został 5-gwiazdkowy Unicus Palace z 60 pokojami, którego operatorem jest grupa Dobry Hotel. Z kolei na Kazimierzu przy ul. Starowiślnej otwarto INX Design Hotel ze 122 pokojami, którego wnętrza inspirowane są twórczością malarki Zofii Stryjeńskiej.

Unicus Palace to 11. hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie. Powstał w Pałacu Morsztynów, czyli trzech połączonych kamienicach u zbiegu ul. Floriańskiej i św. Marka naprzeciwko 4-gwiazdkowego Unicusa z 35 pokojami. Unicus Palace oferuje 44 pokoje o standardowej powierzchni 22 m kw. oraz 16 apartamentów, dwie restauracje, dwie sale konferencyjne na 150 osób, strefę relaksu z basenem, jacuzzi, saunami, gabinetem masażu i grotą solną oraz salę fitness i garaż podziemny na 16 samochodów. Autorem projektu architektonicznego hotelu jest pracownia B2 Studio, która odpowiadała za uzgodnienia konserwatorskie, a także projekt wnętrz basenu, SPA oraz komunikacji. Natomiast za projektem części hotelowych i restauracji na parterze hotelu stoi krakowska pracownia Iliard Architecture & Project Management. Właścicielem hotelu jest krakowskie wydawnictwo lektur szkolnych Greg.

W sierpniu uruchomiony został INX Design Hotel, którego wystrój inspirowany jest stylem art deco z geometrycznymi formami mebli w połączeniu z bogatą kolorystyką typową dla dzieł malarki Zofii Stryjeńskiej, jednej z najbardziej znanych polskich artystek okresu międzywojennego, mieszkającej wówczas w sąsiedniej kamienicy. Pokoje, które standardowo mają 17 m kw., wyposażone są m.in. w 40-calowe telewizory, podświetlane, „lewitujące” łóżka i stoliki nocne w kształcie lampy, a cztery apartamenty dysponują też tarasami oraz jacuzzi w sypialniach. Hotel oferuje ponadto restaurację, lobby bar, strefę fitness i salę konferencyjną o powierzchni 250 m kw., z możliwością podziału na trzy mniejsze. Jest to druga inwestycja hotelowa w Krakowie notowanej na parkiecie New Connect spółki Metropolis (i 42. hotel 4-gwiazdkowy w mieście) po otwartym w 2014 r. Metropolis Design Hotelu z 60 pokojami. Spółka zajmuje się również prowadzeniem działalności stomatologicznej pod marką Indexmedica, która oferuje szeroki zakres usług, głównie dla pacjentów zagranicznych, i rozwija turystykę medyczną do Polski, pomagając obcokrajowcom w rozliczaniu kosztów leczenia z ubezpieczycielami, organizacji przelotu, rezerwacji noclegu i organizacji czasu wolnego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *