Jakhotel arze wybierają wykładzinyBogdan Czajkowski, dyrektor techniczny Orbis SA

Wykładziny należą do najważniejszych elementów wykończenia wnętrz hotelowych. Wszystkie muszą spełniać wymogi przepisów przeciwpożarowych oraz mieć stosowne atesty. W zależności od miejsca, gdzie są położone, oraz od standardu obiektu, w hotelach własnych Orbisu stosujemy gramaturę od 750 g/m kw. (hotele ekonomiczne w pokojach) do 1400 g/m kw. (na powierzchniach ogólnodostępnych w hotelach z wyższej półki). Oczywiście ma to związek z wielkością natężenia ruchu w różnych strefach hotelowych. Bardzo liczy się także estetyka, ciekawy wzór oraz kolorystyka dobrana do wystroju wnętrza. Nie bez znaczenia są w końcu trwałość oraz oczywiście cena. Większość wykładzin, które stosujemy, to wykładziny tuftowane z poliamidu dla marek ekonomicznych oraz mieszanki wełny z poliamidem dla marek o wyższym standardzie. Dla przykładu, w pokojach marek ibis, Novotel czy Mercure stosujemy wykładziny o gramaturze od 750 do 1000 g/m kw., skład – 100 proc. poliamid, w pokojach marki Sofitel wykładziny o gramaturze od 1100 do 1400 g/m kw., skład – mieszanka 80 proc. wełny, 20 proc. poliamidu.

Maciej Knyrek, AC by Marriott Wrocław

Wybierając wykładziny do AC by Marriott Wrocław, kierowaliśmy się przede wszystkim ich bardzo dobrą jakością. Wybraliśmy wykładziny z przewagą wełny, zapewniające gościom poczucie komfortu. Bardzo zależało nam na specjalnym doborze kolorów. Istotnym elementem procesu wyboru tego elementu wyposażenia było znalezienie dostawcy, który będzie doradcą i elastycznie podejdzie do tematu przygotowania kilku, kilkunastu próbek kolorystycznych. Wspólnie z dostawcą zaprojektowaliśmy nie tylko wzór i miks kolorów, ale także sposób montażu, użyty podkład. Wszystko to p [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *