Wyniki hoteli latem

W sierpniu ceny i obłożenie w trójmiejskich hotelach nieznacznie spadły, ale cały czas utrzymywały się na poziomie ok. 90 proc. i ponad 400 zł. Ubiegłoroczny poziom utrzymywały również rynki w Krakowie – ok. 90 proc. obłożenia przy średniej cenie blisko 300 zł, i w Poznaniu – niespełna 60 proc. przy cenie ok. 220 zł. Znacząco poprawiły się wskaźniki operacyjne we Wrocławiu i Warszawie.

Wakacje to nie jest najlepszy czas dla hoteli miejskich, które swój szczyt sezonu mają zazwyczaj wiosną i jesienią. Wyjątkiem są rynki w Trójmieście i Krakowie, które latem mogą liczyć na duży ruch turystyczny. I na ich podstawie można oceniać, jakie było tegoroczne lato w polskim hotelarstwie.

TRÓJMIASTO – lato wypełnia hotele mimo dużej podaży nowych obiektó w

Trójmiejski rynek hotelarski wskutek licznych otwarć nowych hoteli w ostatnich kilkunastu miesiącach zaczął w tym roku odnotowywać słabsze wyniki w porównaniu z wcześniejszymi latami. Ale latem nad morzem sprzedaje się wszystko i to jest ten okres, w którym ilekolwiek byłoby obiektów, niemal wszystkie mogą liczyć na gości. A i tak – jak wynika z danych firmy STR, która zbiera informacje o cenach i obłożeniu bezpośrednio od hotelu – ceny i obłożenie były nieco niższe niż rok wcześniej. Ale w wypadku Trójmiasta nieco niższe wyniki latem i tak oznaczają obłożenie w granicach 90 proc. (choć w tym roku zeszło ono nieco poniżej tej granicy) i średnie ceny powyżej 400 zł (choć o ok. 10 zł niższe niż wcze [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Wiktor Kołakowski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.