Na Służewcu biurowym powstanie 370-pokojowy hotel Holiday Inn

Sieć IHG podpisała umowę franczyzową z 5th Avenue Holding na hotel Holiday Inn Warsaw Mokotów. Nowy 370-pokojowy hotel będzie znajdował się w biurowej części Służewca przy ulicy Obrzeżnej 7 i ma zostać oddany do użytku w 2020 roku.

Jest to drugi hotel, na który IHG podpisuje umowę z 5th Avenue Holding — jego poprzednikiem jest 167-pokojowy Holiday Inn Express Warsaw Mokotów. 5th Avenue Holding to notowana na New Connect firma specjalizująca się w nieruchomościach komercyjnych i działalności deweloperskiej w segmencie mieszkaniowym. Firma koncentruje się szczególnie na nabywaniu i modernizacji obiektów oraz zarządzaniu obszernym portfelem nieruchomości. Zaprojektowany przez pracownię AGK Architekci hotel będzie posiadał jedną z największych sal konferencyjnych w Warszawie. W charakterystycznym dla tej marki uniwersalnym Open Lobby goście będą mogli korzystać z oferty gastronomicznej, pracować, spotykać się, wypoczywać i nawiązywać znajomości. Koncepcja Open Lobby stanie się markowym standardem w hotelach Holiday Inn do 2019 roku. Podpisanie umowy jest elementem ekspansji IHG w Polsce. Firma ma na tutejszym rynku dziewięć działających hoteli, w tym otwarty w maju Hotel Indigo Warsaw — Nowy Świat. Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju IHG w Polsce, powiedział: „Bardzo cieszymy się ze współpracy z 5th Avenue Holding nad kolejnym hotelem Holiday Inn w Warszawie. W ciągu ostatnich dziewięciu lat liczba gości krajowych w tym mieście wzrosła o 70%, a zagranicznych — o 46%, dlatego tak chętnie zwiększamy swoją obecność w mieście szybko zyskującym status jednego z największych centrów turystycznych i biznesowych w Europie Wschodnie.” Jakub Robel, prezes zarządu 5th Avenue Holding, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IHG nad tym projektem i spodziewamy się, że Holiday Inn Warsaw Mokotów będzie się cieszyć popularnością wśród gości biznesowych i turystów w Warszawie.” IHG ma w Polsce 9 już działających hoteli i 7 obiektów w trakcie budowy.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.