Kolejne hotele na Służewcu: Holiday Inn z 370 pokojami i Holiday Inn Express ze 167

Sieć IHG podpisała umowy franczyzowe z 5th Avenue Holding na uruchomienie hoteli Holiday Inn i Holiday Inn Express na warszawskim Służewcu. W tym rejonie powstaje już sześć innych hoteli sieciowych, łącznie z nowymi hotelami Holiday zaoferują ponad 1,6 tys. pokoi.Holiday Inn z 370 pokojami powstać ma w centrum biurowego Służewca, między ul. Rzymowskiego, Cybernetyki i Obrzeżnej. Jego otwarcie planowane jest w 2020 r. Będzie miał jedną z największych sal konferencyjnych w Warszawie i charakterystyczne dla marki Holiday Inn uniwersalne open lobby, gdzie goście będą mogli korzystać z oferty gastronomicznej, pracować, spotykać się, wypoczywać i nawiązywać znajomości. Hotel zaprojektowała pracownia AGK Architekci. Pierwszy w Warszawie. Z kolei Holiday Inn Express ze 167 pokojami wybudowany ma zostać przy ul. Postępu i otwarty w pierwszym kwartale 2019 r. (o planach otwarcia tego hotelu pisaliśmy w majowym wydaniu „Hotelarza”). Notowana na giełdzie NewConnect spółka 5th Avenue Holding zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości komercyjne oraz działalnością deweloperską w segmencie mieszkaniowym. Firma koncentruje się na nabywaniu i modernizacji obiektów oraz zarządzaniu portfelem nieruchomości. – Bardzo cieszymy się ze współpracy z 5th Avenue Holding nad kolejnym hotelem Holiday Inn w Warszawie. W ciągu ostatnich dziewięciu lat liczba gości krajowych w tym mieście wzrosła o 70 proc., a zagranicznych o 46 proc., dlatego tak chętnie zwiększamy swoją obecność w mieście szybko zyskującym status jednego z największych centrów turystycznych i biznesowych w Europie Wschodniej – mówi Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju IHG w Polsce.

W Warszawie powstają już dwa inne obiekty pod marką Holiday Inn. Na początku przyszłego roku otwarty ma być hotel w centrum miasta przy ul. Twardej z 254 pokojami, a w 2020 r. przy Dworcu Zachodnim z 217 pokojami. Na Służewcu powstaje już sześć hoteli sieciowych. W przyszłym roku otwarte mają zostać Hampton by Hilton ze 163 pokojami u zbiegu ul. Cybernetyki i Postępu oraz Vienna House ze 164 pokojami przy ul. Postępu. W 2019 r. otwarty ma być Four Points by Sheraton ze 192 pokojami przy ul. Suwak (i Holiday Inn Express), a na 2020 r. zapowiadane jest otwarcie dwumarkowego kompleksu Residence Inn- -Moxy z 300 pokojami w al. Wilanowskiej i hotelu Focus z 238 pokojami przy ul. Woronicza (i Holiday Inn). •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *