Boom hotelowy w Gdańsku trwa

Na koniec października planowane było otwarcie hotelu Hampton by Hilton w Gdańsku-Oliwie ze 101 pokojami (ale jego otwarcie zapewne się opóźni). Latem otwarty został Craft Beer Central Hotel z 39 pokojami i własnym browarem przy Dworcu Głównym PKP. Wiosną na Wyspie Spichrzów ruszył Number One ze 172 pokojami, a w najbliższych miesiącach otwarty ma zostać IBB Długi Targ z 90 pokojami.Gdański Hampton będzie siódmym hotelem pod tą marką w Polsce. Otwarty zostanie przy głównej arterii miasta – al. Grunwaldzkiej, stanowiąc część kompleksu łączącego przestrzenie handlowe, biurowe i usługowe. Jego inwestorem jest trójmiejski deweloper Moderna Investment. W 2015 r. kupił od miasta działkę z budynkiem, w którym dawniej mieściła się przychodnia zdrowia, a przed wojną luksusowy hotel Deutscher Hof. Deweloper zmodernizował historyczny budynek, przeznaczając go na biura, oraz dobudował nową część, w której mieści się Hampton, a także m.in. sklep Lidl.

Jeszcze latem otwarty został w budynku innej przychodni, która stanowi element zespołu zabytkowej zabudowy Dworca Głównego w Gdańsku, 4-gwiazdkowy Central Hotel z 39 pokojami i browarem restauracyjnym PG4. Otwarcie hotelu wraz z częścią browarniczą zapowiadane było już od 2014 r. Wreszcie latem tego roku udało się doprowadzić inwestycję do końca. Jak informuje hotel, jego wnętrza utrzymane w klasycznej formie to „połączenie dawnej świetności miejsca i nowoczesnej elegancji w ekskluzywnej formie”.

Nazwy pokoi i apartamentów odnoszą się do różnych gatunków piw, jak stout, weizen, pils. W hotelu znajdują się też dwie sale konferencyjne na 80 i 50 osób. W parterze i w podziemiu urządzono restaurację na 320 miejsc i browar ze specjalistycznym sprzętem sprowadzonym z Bawarii. Inwestorem jest trójmiejska spółka Versus, która kupiła zabytkowy budynek w 2010 r. Razem z otwartym wiosną hotelem Number One, uruchomioną drugą częścią Puro ze 118 pokojami i planowanym do otwarcia zimą IBB Długi Targ, w Gdańsku pojawi się 520 nowych pokoi hotelowych. W ubiegłym roku otwarto hotele Almond, Sadova, Focus Premium, ibis i Faros łącznie z 550 pokojami. W przyszłym roku na rynek wejdzie kolejnych ponad 600 pokoi w hotelach Deo na Wyspie Spichrzów, Hampton by Hilton Old Town i ibis Budget w Jelitkowie, a w latach 2019-2020 następnych 500 na samej Wyspie Spichrzów w hotelach Holiday Inn, ibis Budget i Grano

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *