We Wrocławiu ponownie otwarty zostanie hotel Grand

Rozpoczęły się prace budowlane przy rewitalizacji hotelu Grand we Wrocławiu, mieszczącego się naprzeciwko Dworca Głównego PKP. 4-gwiazdkowy hotel ze 172 pokojami i apartamentami otwarty ma zostać na przełomie lat 2020/2021. Koszt prac szacowany jest na 60 mln zł.Otwarty w 1903 r. i przed wojną działający pod nazwą Hotel du Nord, był jednym z najbardziej eleganckich obiektów we Wrocławiu. Po wojnie działał jako hotel Grand do końca lat 90. Rewitalizacją zajmie się firma deweloperska Rafin, należąca do grupy kapitałowej Dexpol, która jest też właścicielem hoteli Piast, Polonia i Europejski, położonych tak jak Grand przy jednej z najważniejszych ulic miasta – Piłsudskiego. Dexpol kupił je w latach 90. podczas prywatyzacji spółki Odra Tourist. Zrewitalizował już Piasta i Europejski, a w kolejce czeka Polonia.

Grand będzie miał 148 pokoi hotelowych oraz 24 apartamenty przy bocznej ul. Gwarnej (vis-à-vis powstającego Best Western Premier). Pod hotelem zostanie wybudowany parking, a na dachu budynku powstanie skybar. Na parterze znajdzie się część konferencyjna o powierzchni 270 m kw. – Architektura jest naszą pasją, dlatego z sukcesem rewitalizujemy zabytkowe hotele Piast i Europejski. Nadszedł czas na największy projekt, przygotowany ze szczególnym pietyzmem hotel Grand.

To nie koniec, gdyż w naszym portfolio już czeka następny zabytek w ścisłym centrum miasta [Polonia] – mówi Paweł Rojek, prezes Rafina. Za projekt rewitalizacji Grandu odpowiedzialna jest wrocławska pracownia GREG architekci. – Dążyliśmy do realizacji projektu obejmującego bardzo szeroki zakres, wchodzącego w rozwiązanie najdrobniejszych detali i szczegółów dotyczących formy i funkcji obiektu – opowiada Grzegorz Górka, główny projektant rewitalizacji hotelu, właściciel pracowni GREG architekci. – Projekt oprócz części architektoniczno-budowlanej obejmuje wnętrza, elementy identyfikacji i informacji wizualnej, logo itp

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *