Holiday Inn Express Rzeszów-Jasionka w połowie 2019 r.

W pierwszej połowie 2018 r. rozpocznie się budowa 120-pokojowego hotelu Holiday Inn Express przy lotnisku Rzeszów-Jasionka, którego otwarcie planowane jest latem 2019 r. Przedstawiciele sieci IHG, właściciela marki Holiday Inn, i inwestora hotelu – spółki Chopin Airport Development zaprezentowali koncepcję wizualną hotelu przygotowaną przez pracownię FBT ArchitekciHoliday Inn Express ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego (szacuje się, że będą stanowić oni ok. 40 proc.), ale także klientom pobliskiego centrum wystawienniczo-kongresowego G2A Arena oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska. Hotel zaprojektowany według standardów najnowszej, czwartej generacji marki Holiday Inn Express, będzie dysponował nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwoli na integrację gości.

– Bardzo cieszymy się z kontynuacji ekspansji sieci IHG na polskim rynku we współpracy z tak solidnym partnerem jak Chopin Airport Development. Holiday Inn Express wyznacza nowe standardy w zakresie architektury wnętrz oraz komfortu, jakiego doświadczają klienci hotelu – mówi Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Polsce InterContinental Hotels Group. W kwietniu Port Lotniczy Rzeszów- -Jasionka podpisał ze spółką Chopin Airport Development umowę określającą warunki dzierżawy gruntu. – Chopin Airport Development jest doświadczonym operatorem i inwestorem hoteli przylotniskowych.

Potencjał, jaki widzimy w regionie, daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie duży sukces. Zaprezentowany projekt to wynik wielomiesięcznej pracy i jesteśmy przekonani, że wpisze się w charakter tego miejsca. Jest on odpowiedzią na potrzeby różnych grup podróżnych, a zwłaszcza osób, które oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych – mówi Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju Chopin Airport Development. Koszt inwestycji szacowany jest na 30 mln zł. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *