O zarządzaniu pościelą

Czysta pościel bardzo dobrej jakości to podstawowy element wyposażenia pokoju hotelowego i nieoceniony element tworzenia atmosfery. W istotny sposób wpływa na komfort wypoczynku gościa hotelowego. Dlatego też należy ją kupować starannie, biorąc pod uwagę rodzaj tkaniny, z której jest wykonane.Środki chemiczne stosowane w pralniach przemysłowych osłabiają włókna tkaniny, a tym samym trwałość tekstyliów. Warto zatem sprawdzić, czy tkanina była testowana pod tym kątem, by jak najdłużej zachowała swój pierwotny wygląd. Ile prań wytrzyma? Czy za dwa-trzy lata będzie możliwość uzupełnienia braków magazynowych tekstyliami o tej samej jakości? Tekstylia hotelowe dobrej jakości to niemały wydatek dla hotelu, do tego dochodzą koszty prania i uzupełnienia asortymentu w związku ze zniszczeniami, zaginięciami, plamami nie do usunięcia itp. Bez względu na to, jak nieprzewidziana sytuacja nastąpi, hotelarz musi je mieć zawsze pod ręką, czyli odpowiednio nimi zarządzać. A jakie s [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
 • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Aleksandra Kamyczek. Autorka jest managerem w firmie Blycolin

Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “O zarządzaniu pościelą

 1. Można powiedzieć, że pościel jest wizytówką każdego hotelu i często ma duży wpływ na ocenę gości całego pobytu. Naszym wielu Klientom prowadzącym małe, rodzinne pensjonaty i kwatery prywatne polecamy pościel z kory bielawskiej. Taka pościel jest trwała i wytrzymała, posiada certyfikaty i jest wykonana ze 100% bawełny. Jednak jej główną zaletą jest brak konieczności prasowania, co w znacznym stopniu ogranicza koszty prowadzenia tego typu placówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *