Hotel to łóżko

Bez wielu rzeczy można sobie wyobrazić obiekt noclegowy, ale bez jednej nie można: bez łóżka z pościelą. To one definiują pojęcie hotelu, bo zaspokajają główną potrzebę gości – potrzebę dobrego snu. A kierując się jedynie kryterium „żeby było jak najtaniej”, już na starcie hotel skazuje się na porażkę.Najprostsze, spełniające minima obiektu hotelowego łóżka (czyli tak naprawdę zestaw materacy) to koszt 300-400 zł, średnia cena to 800-1,2 tys. zł, a koszt pościeli powinien stanowić 10-15 proc. ceny łóżka, choć jest to kwestia bardzo indywidulna, bo dobrą pościelą można – nomen omen – przykryć słabości łóżka i stworzyć wrażenie większego luksusu, niż się oferuje.

Jakie łóżko do hotelu?

W wyposażeniu hoteli dominują łóżka kontynentalne, czyli składające się z materaca bazowego jako podstawy i materaca właściwego, na którym gość bezpośrednio śpi, oraz drewnianej lub stalowej ramy, na której są one umieszczone. Najlepiej, aby co najmniej dwie nóżki ramy kończyły się kołami, co zapewnia ich większą mobilność, a więc ułatwia sprzątanie i przemeblowania w pokojach. Materac bazowy powinien być wytrzymały i stano [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Anna Patoleta

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *