Polcom otworzył Courtyard by Marriott w Edynburgu

Polska Grupa Polcom otworzyła Edynburgu pod marką Courtyard by Marriott pierwszy hotel modułowy, którego jest też właścicielem. Moduły zostały wykonane w Polsce, następnie przewiezione do Szkocji i zmontowane na miejscu. Finansowanie projektu zapewnił Bank Gospodarstwa Krajowego. Docelowo 49 proc. udziałów w przedsięwzięciu będzie miał Fundusz Ekspansji Zagranicznej, zarządza PFR TFI.

4-gwiazdkowy hotel ze 160 pokojami jest częścią większego kompleksu sportowego. – To kamień milowy w historii naszej firmy, która prowadzi ekspansję na rynki zagraniczne. Obok działalności budowlanej i deweloperskiej staliśmy się inwestorem – mówi Łukasz Słominski, dyrektor zarządzający Grupy Polcom. Polcom to rodzinna firma, która jest jednym ze światowych liderów rozwiązań modułowych, deweloperem oraz producentem mebli do użytku biznesowego. Spółka realizowała inwestycje m.in. w hotel sieci citizenM na Manhattanie oraz obiekty w Londynie, Calgary, Amsterdamie, San Francisco i Petersburgu. – Modułowe konstrukcje cieszą się coraz większą popularnością na światowym rynku. Ich zaletą jest skrócenie czasu budowy. Dużo prostszy jest też sam proces stawiania hotelu, który wymaga zaangażowania mniejszej liczby pracowników i sprzętu. Gotowe kontenery są na miejscu łączone w całość. To przyszłość budownictwa – uważa Łukasz Słominski. Nowo powstały hotel jest jednym z pierwszych polskich hoteli za granicą i jednym z dwóch, których współwłaścicielem jest Grupa Polcom (drugi powstaje przy lotnisku Luton niedaleko Londynu) – oba są efektem współpracy z BGK i siecią Marriott. Grupa Polcom ma w nim 51 proc. udziałów, a 49 proc. jest kontrolowane przez Fundusz Ekspansji Zagranicznej. Podczas uroczystego otwarcia hotelu podpisano list intencyjny z BGK w sprawie finansowania trzeciego projektu Polcom w Wielkiej Brytanii – hotelu w londyńskiej dzielnicy Canary Wharf. Będzie to największy modułowy hotel wybudowany do tej pory, gdzie na 47 piętrach zlokalizowanych będzie 620 pokoi dwóch marek: AC by Marriott i Residence Inn by Marriott

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *