Kolejny Puro Hotel powstanie w Katowicach

Grupa Genfer, norweski właściciel sieci hoteli Puro, kupiła trzy nieużytkowane działki przy al. Korfantego w ścisłym centrum Katowic przy Superjednostce, ale nie zdradza planów, co z nimi zrobi. W sieci Puro działają obecnie cztery hotele, a kolejnych pięć jest w przygotowaniu.

„Grunt przy al. Korfantego 10 to jedna z najlepiej wyeksponowanych nieruchomości w ścisłym centrum Katowic. Położona w zmodernizowanej strefie Rondo-Rynek, z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, o regularnym kształcie i przygotowaną infrastrukturą drogową” – pisze lokalna „Gazeta Wyborcza”. W 2003 r. działka została sprzedana przez spółdzielnię Społem spółce Millenium Rondo z Warszawy, która zapowiadała start inwestycji z zabudową hotelową lub apartamentową. W międzyczasie miasto zajęło fragment ziemi na podstawie tzw. specustawy drogowej. Była to jedna z przyczyn sporu toczącego się między właścicielem a urzędem. Millenium Rondo domagało się od Katowic 46 mln zł odszkodowania. Ostatecznie miasto wypłaciło nieco ponad 4 mln zł za część działki zajętej pod budowę drogi. W listopadzie grunt o powierzchni 3,5 tys. m kw. kupiła spółka Genfer, należąca do norweskiej grupy kapitałowej Puro Hotell Holding. Wartość umowy nie została ujawniona. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, na działce możliwa jest zabudowa nie niższa niż 40 m i nie wyższa niż 50 m. W sieci Puro działają obecnie cztery hotele we Wrocławiu, w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku z 600 pokojami, a kolejnych pięć jest w fazie przygotowywania. W przyszłym roku ma się zostać Kazimierzu drugi hotel w Krakowie z 228 pokojami, w 2019 r. hotel w Warszawie ze 150 pokojami, a w 2020 r. w Łodzi ze 130 pokojami. Spółka planuje też kolejne inwestycje w Warszawie i Krakowie. W 2020 r. chce skupiać 1,5 tys. pokoi

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *