Co dalej z hotelem Focus w Białymstoku?

Grupa Kapitałowa Immobile, właściciel Focus Hotels, poinformowała o wygaśnięciu umowy zobowiązującej do wybudowania hotelu i umowy dzierżawy obiektu w Białymstoku zawartej ze spółką Rogowski Development. Obiekt w standardzie trzech gwiazdek dysponować miał 120 pokojami, restauracją, siłownią i sauną oraz dużą powierzchnią konferencyjną, a finalizacja inwestycji pierwotnie planowana była na koniec 2017 roku.


Zgodnie z późniejszymi zmianami wprowadzonymi do umowy zawartej w 2015 roku deweloper zobowiązał się do 31 grudnia 2017 nabyć nieruchomość, a także m.in. uzyskać uzgodnienia konserwatora zabytków, a następnie ostateczną decyzje o pozwoleniu na budowę, które pozwoli na realizację budynku. W przypadku braku spełnienia tych warunków umowa miała wygasnąć i tak właśnie się stało.

Jak informuje Immobile „Do dnia dzisiejszego do Focus Hotels nie wpłynęła żadna informacja, która by potwierdzała spełnienie
wszystkich wyżej wymienionych warunków, zatem umowa wygasła. Fakt wygaśnięcia Umowy nie ma żadnych konsekwencji finansowych dla Focus Hotels i spółki”.

Focus Hotels S.A. to sieć ekonomicznych hoteli biznesowych w Polsce. Właścicielem spółki jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupa KapitałowaImmobile. z siedzibą w Bydgoszczy. Grupa jest holdingiem spółek z takich sektorów jak przemysł, hotelarstwo, budownictwo, nieruchomości komercyjne oraz handel detaliczny. Aktualnie w skład sieci wchodzą obiekty hotelowe w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie oraz Inowrocławiu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *