W Warszawie otwarto Holiday Inn City Centre

20 grudnia pierwszych gości przyjął hotel Holiday Inn City Centre w Warszawie. 18-piętrowy obiekt przy ul. Twardej dysponuje 256 pokojami oraz czterema salami konferencyjnymi na 130 osób. To szósty hotel pod marką Holiday Inn w Polsce i dziesiąty działający w sieci IHG.Hotel o powierzchni 14 tys. m kw. zlokalizowany jest na granicy Śródmieścia i Woli. Po raz pierwszy w Polsce wprowadzono w nim autorski koncept sieciowy Open Lobby, polegający na wykorzystaniu otwartego lobby hotelowego jako ogólnodostępnej przestrzeni integracyjnej, biznesowej i rekreacyjnej. – Z założenia open lobby ma spełniać funkcję otwartego miejsca spotkań zarówno dla osób, które szukają miejsca do odpoczynku, jak i dla ludzi biznesu. Będzie to wyróżnik naszego hotelu. W otwartej przestrzeni lobby bez wyraźnego podziału na sektory znajdują się m.in. recepcja, bar, część restauracyjna, otwarta kuchnia i wiele miejsc idealnie dostosowanych do odpoczynku, zabawy oraz spotkań biznesowych – mówi Marek Kaszewski, dyrektor generalny hotelu.

Pierwsze piętro hotelu w całości przeznaczone jest na funkcje konferencyjne. – Cztery profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne połączone są foyer, które stwarza możliwość dowolnej adaptacji w zależności od charakteru spotkania i potrzeb klienta. Dysponujemy salą konferencyjną wielkości 80 m kw. oraz trzema mniejszymi salami, każda wielkości 30 m kw. – mówi Tymoteusz Staworzyński, dyrektor sprzedaży Holiday Inn Warsaw City Centre. Ponieważ budynek znajduje się na wąskiej, trójkątnej działce, jego bryła zainspirowana była znanym nowojorskim budynkiem – Flatiron. Inwestorem hotelu była austriacka firma UBM Development, ale jeszcze w 2015 r. podpisała umowę sprzedaży hotelu po jego otwarciu funduszowi Union Investment i jego dzierżawyę do 2038 r. Projekt hotelu został stworzony przez biuro projektowe UBM Polska.

W ub.r. w Warszawie otwarto trzy hotele, poza Holiday Inn również Indigo i Golden Tulip, łącznie z 400 pokojami. W tym roku na rynku pojawić ma się ponad 1,5 tys. pokoi, m.in. w hotelach Raffles Europejski, Renaissance na Okęciu, ibis Styles na Woli, i Solcu, Hampton by Hilton, Four Points by Sheraton i Vienna House na Służewcu, Moxy na Pradze i Arche Krakowska. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *