Satoria Group planuje sieciowy hotel w Toruniu

Satoria Group chce uruchomić 4-gwiazdkowy hotel ze 130 pokojami pod globalną marką w Starym Browarze w Toruniu oraz w przyległej do niego kamienicy. Nieoficjalnie mówi się o jednej z marek sieci Hilton Worldwide.

Hotelem zarządzać będzie należąca Satori spółka VHM, która ma już podpisane umowy o zarządzanie Hamptonami by Hilton w Gdańsku, Łodzi i Olsztynie oraz hotelem Holiday Inn przy Dworcu Zachodnim w Warszawie. Stary Browar wcześniej należał do spółki Polskie Pierze i Puch Krzysztofa Mielewczyka, który kupił go w 2006 r. od miasta za 3 mln zł i zapowiadał uruchomienie tam hotelu Hilton Garden Inn wraz z minibrowarem. Szacował, że inwestycja ta wraz z koniecznością dokupienia sąsiedniej kamienicy kosztowała będzie ok. 40 mln zł. Jednak prace modernizacyjne obiektu nie ruszyły, a w 2013 r. biznesmen zginął w wypadku helikoptera. Właścicielem spółki została jego żona, obecna posłanka PiS Dorota Arciszewska. W ub.r. Stary Browar odkupiła zależna od Satoria Group spółka Polskie Projekty Inwestycyjne, a potem kupiła od miasta za 2 mln przyległą kamienicę. Jak informował lokalny serwis ddtorun.pl: „Po wielu latach starań magistrat sprzedał zrujnowaną kamienicę przy Wielkich Garbarach 2. Nowy właściciel chce otworzyć hotel w ramach światowej marki Hilton”. Według informacji „Hotelarza”, ostateczny wybór marki, pod którą działać będzie hotel, nastąpić ma w ciągu dwóch miesięcy. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *