Gromada w Krakowie sprzedana za 48 mln zł

Jak wynika z informacji „Hotelarza”, za 48 mln zł sprzedana została działka z niedokończonym hotelem Centrum Kongresowe Gromada Kraków, wystawiona wcześniej na licytację komorniczą z ceną wywoławczą 75 mln zł. Nabywcą jest założyciel firmy Europlan Artur Kozieja, który jest też m.in. inwestorem  kompleksu Lake Hill Resort & SPA w Karkonoszach.

Centrum Kongresowe Gromada Kraków to obiekt hotelowy  z 220 pokojami i 5 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej, przy którym prace budowlane zamarły w 2011 r. po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego. Powodem niedokończenia inwestycji były problemy finansowe spółdzielni Gromada. W 2016 r. dwa razy odbyły się licytacje komornicze tej nieruchomości, ale nie znalazł się wówczas chętny na nią. Gromada prowadziła też samodzielne negocjacje dotyczące sprzedaży poza licytacją, a wartość transakcji szacowana była na ok. 45 – 50 mln zł. Artur Kozieja jest założyciel firmy Europlan, która od 2004 r. zajmuje się realizacją deweloperskich projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Wcześniej był bankierem inwestycyjnym w Credit Suisse First Boston, Morgan Stanley oraz Barclays Capital, gdzie odpowiadał za działalność tego banku w Europie Środkowej. Był też, jako mniejszościowy udziałowiec, wiceprezesem zarządu ds. strategii rozwoju i akwizycji w grupie LC Corp Leszka Czarneckiego. Jest też inwestorem kompleksu Lake Hill Resort & SPA na zalewem Sosnówka w  Kotlinie Jeleniogórskiej ze 173 apartamentami sprzedawanymi w systemie condo.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *