AccorHotels sprzedaje AccorInvest

Francuska grupa hotelowa AccorHotels, większościowy udziałowiec Grupy Orbis zdecydowała się  sprzedać 55 procent swojej działalności w sektorze nieruchomości AccorInvest grupie inwestorów państwowych i instytucjonalnych za 4,4 miliarda euro (5,3 miliarda dolarów).

Spółka ogłosiła plany sprzedaży większości udziałów inwestorom, w tym funduszom inwestycyjnym z Arabii Saudyjsiej, oraz funduszom z Singapuru, a także Credit Agricole Assurances, Colony NorthStar i Amundi. AccorHotels z siedzibą w Paryżu, który ma ponad 4 000 hoteli, od luksusowych Sofiteli po budżetową markę Ibis, powiedział, że sprzedaż udziałów zapewni mu większą swobodę finansową, aby przyspieszyć wzrost i stawić czoła rosnącym wyzwaniom ze strony takich firm jak Airbnb i internetowych biur podróży. Firma rozpocznie zwrot gotówki na rzecz akcjonariuszy za 1,35 miliarda euro w ramach skupu akcji w ciągu dwóch lat, powiedział dyrektor generalny, Sebastien Bazin, podczas rozmowy z analitykami i dziennikarzami.  

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *