Polski Holding Nieruchomości bez prezesa

Decyzją rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości, 27 marca odwołano prezesa firmy Macieja Jankiewicza. Jego obowiązki przejmie tymczasowo Izabela Felczak-Poturnicka. Jankiewicz był prezesem PHN od marca 2016 r.


- Rada nadzorcza spółki na mocy uchwały podjętej w dniu 27 marca 2018 r., odwołała ze składu zarządu spółki prezesa zarządu pana Macieja Jankiewicza. PHN tymczasowo kieruje delegowana z rady Izabela Felczak-Poturnicka, nowy prezes ma zostać wyłoniony w konkursie – podano w komunikacie.

PHN niedawno trafił pod nadzór premiera, do rady weszli dwaj wiceprezesi BGK Nieruchomości.


Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ok. 140 wydzielone biznesowo aktywa nieruchomościowe o wartości ok. 2,5 mld zł. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi i Wrocławiu. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r. PHN jest także właścicielem Apartamentów hotelowych Zgoda (dzierżawione DeSilvie), podpisał także z Marriott International umowę franczyzową dot. budowy hoteli Moxy i Residence Inn, przy al. Wilanowskiej w Warszawie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *