Ruszył pierwszy ibis Styles w Warszawie

W marcu otwarty został pierwszy w Warszawie hotel pod marką ibis Styles. Zlokalizowany przy ul. Grzybowskiej w budynku, który pierwotnie miał być biurowcem, ibis Styles Warszawa City z 220 pokojami swoim wystrojem nawiązuje do historii warszawskich tramwajów. Jeszcze w tym roku otwarty ma być kolejny ibis Styles w Warszawie na Solcu ze 178 pokojami, a w Morach pod Warszawą ze 103 pokojami.Kolorowy schemat połączeń biegnących wewnątrz hotelu odtwarza trasę pierwszej konnej linii tramwajowej, która została uruchomiona w 1866 r. i przebiegała właśnie w pobliżu ul. Grzybowskiej. Wnętrza hotelu skrywają w sobie więcej ciekawostek związanych z komunikacją miejską. W designerskich przestrzeniach goście odnajdą tramwajowe wagony, trakcje i mapy połączeń,które przyjmują niepowtarzalne formy i wzory. Po przekroczeniu progu kolorowe oświetlenie, imitujące mapy tramwajowych tras, prowadzi gości do recepcji inspirowanej stylem dawnych tramwajów.

W hotelowym lobby zaaranżowano przystanek, nawiązujący do historycznej komunikacji miejskiej Warszawy. Restauracyjny bufet również odnosi się swoją formą do motywu przewodniego hotelu. Windy, korytarze, pokoje i wszystkie pozostałe przestrzenie pełne są ściennych grafik i dekoracji z motywami komunikacyjnymi: wyłaniający się ze ściany fragment tramwaju, tramwajowe siedziska, tory na wykładzinie, trakcje w sali śniadaniowej czy opis pięter w formie rozkładu jazdy – to niektóre z nich. Dyrektorem generalnym hotelu jest Katarzyna Zarzycka, wcześniej zarządzająca Hamptonem by Hilton w Krakowie, City Park Hotelem w Poznaniu, była też m.in. dyrektorem sprzedaży i revenue trzech hoteli Radisson Blu na Łotwie. Inwestorem hotelu jest spółka Wisher Enterprises z ukraińskim kapitalem.

Początkowo planowała otworzyć przy Grzybowskiej biurowiec, ale już po wybudowaniu przeznaczyła go na funkcje hotelowe. Wcześniej uruchomiła we współpracy z Orbisem hotelele ibis Styles we Wroclawiu oraz Mercure, Pullman i ibis w Rydze. Pod koniec roku Orbis planuje uruchomić własnego ibisa Styles na Solcu przy ibisie Budget. Jego motywem przewodnim będzie Wisła, w pobliżu której jest położony. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *