Więcej szczegółów dotyczących Hilton Garden Inn w Radomiu   INWESTYCJE

Przed tygodniem informowaliśmy o planach budowy przez firmę Unirest hotelu Hilton Garden Inn w Radomiu. Przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących tej inwestycji.

Zabytkowy pałacyk Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, oraz pobliski budynek po dawnej szkole odzieżowej w Radomiu, przy ul. Kilińskiego 14/Żeromskiego 35 zostały nabyte przez firmę Unirest, która zawarła już list intencyjny z siecią Hilton dotyczący udzielenia franczyzy marki Hilton Garden Inn dla hotelu.

Unirest jest już właścicielem dwóch obiektów działających w sieci Hilton. Są to hotele: Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa (otwarty w IV kw. 2017 r.) oraz Hampton by Hilton Oświęcim (otwarcie nastąpi w maju br.). W przypadku Radomia zdecydowano się na pozyskanie marki o wyższym standardzie, która oprócz standardowych usług hotelarskich, oferować będzie również przestrzeń konferencyjną. Hotel ma dysponować ok. 115 pokojami. Do dyspozycji gości będzie również restauracja, fitness, jak również miejsca postojowe w garażu podziemnym (pod częścią nowobudowaną – ok. 30 miejsc). Spółka dostrzega potencjał w Radomiu, w którym obecnie brak jest porównywalnego obiektu. Lokalne firmy, które chcą organizować konferencje, muszą korzystać z ośrodków poza miastem, co powoduje duże utrudnienia. Dodatkowym atutem są plany rozbudowy lotniska w Radomiu.

Obecnie prowadzone są prace projektowe, a rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu stosownych zezwoleń, w tym pozwolenia konserwatorskiego na prace związane z rewitalizacją wspomnianego pałacyku, przy czym spółka przewiduje, że nastąpi to w przeciągu ok. 10 m-cy. Spółka liczy mocno na współpracę ze strony Urzędu Miasta w tym okresie. Sama budowa powinna zająć ok. 20 m-cy. Autorem projektu jest pracownia: 4Design Architekci i Inżynierowie z Łodzi. Jak podkreśla Tomasz Grabowski, członek zarządu Unirest - Hilton Garden Inn w Radomiu będzie trzecim hotelem spółek z grupy Unirest zrealizowanym we współpracy z Hilton. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Hilton i pracujemy wspólnie nad kolejnymi projektami.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Więcej szczegółów dotyczących Hilton Garden Inn w Radomiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *