Będzie DeSilva w Malborku

Hotel Malbork by DeSilva – tak będzie nazywał się 4-gwiazdkowy hotel budowany na terenie Parku Miejskiego. 72 pokoje hotelowe, sale bankietowe na 700 miejsc i 700 m kw. sal konferencyjnych. Inwestorem hotelu jest malborska firma Prino-Plast zajmująca się produkcją artykułów higieniczno-kosmetycznych i medycznych, projektantem biuro Atelier´21 z Tczewa, a generalnym wykonawcą trójmiejski Dekpol.Hotel rozpoczął już rekrutację. Zatrudni ok. 40 osób. – 16 kwietnia w Urzędzie Miasta Malborka odbyło się spotkanie burmistrza Malborka Marka Charzewskiego oraz zastępcy burmistrza Jana Tadeusza Wilka z panem Grzegorzem Kazubskim, przyszłym dyrektorem hotelu Malbork by DeSilva, a także panią Magdaleną Jagłowską, dyrektorem personalnym DeSilva z Warszawy. Celem spotkania było zapoznanie się z osobami zarządzającymi obiektem, którego budowa jest realizowana przy ul. Parkowej w Malborku oraz rozpoczęcie procesu rekrutacji do pracy w tym czterogwiazdkowym hotelu – informuje Urząd Miasta Malborka. Grzegorz Kazubski przez ostatnie 10 lat związany był z Macro Cash & Carry jako manager Centrum Szkoleniowego, a wcześniej przez siedem lat z siecią Orbis m.in. jako corporate food & production manager.

W polskiej sieci DeSilva działa obecnie 13 obiektów hotelowych. Spółka rozwija swoją działalność dwutorowo. Z jednej strony, otwiera hotele pod własną marką i jej wariacjami: DeSilva, DeSilva Premium, by De Silva (część z nich dzierżawi, część należy do właścicieli sieci). Obiekty DeSilva działają w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie, Pyrzowicach, Opolu i Poznaniu. Planowany jest kolejny hotel w Opolu. Drugą nogę stanowi zarządzanie hotelami sprzedawanymi przez Orbis w mniej strategicznych lokalizacjach, które kupują zazwyczaj właściciele DeSilvy. W ten sposób w sieci działa też pięć hoteli Mercure: Opole, Częstochowa, Jelenia Góra, Karpacz oraz dwa ibisy: w Częstochowie i Zabrzu, a wkrótce dołączyć mają Mercure Cieszyn i ibis Styles Bielsko-Biała. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *