Przy Porcie Lotniczym Wrocław powstaną dwa hotele

Grupa Arche wiosną planuje rozpoczęcie budowy 120-pokojowego hotelu przy lotnisku we Wrocławiu. Ukończony ma być pod koniec przyszłego roku. Również sam Port Lotniczy Wrocław chce uruchomić swój hotel. Obecnie jest na etapie wyboru globalnej marki, pod którą będzie działał.Hotel Arche powstanie u zbiegu ul. Rdestowej i Granicznej w sąsiedztwie terminalu. W 3-gwiazdkowym obiekcie oprócz 120 pokoi (w tym 12 apartamentów) znajdzie się też restauracja, całodobowy bar, cztery sale konferencyjne o łącznej powierzchni 350 m kw., a na ostatnim, siódmym piętrze strefa wellness z dwiema saunami, jacuzzi i siłownią. Grupa Arche posiada już osiem hoteli, m.in. w Warszawie, Łodzi, Częstochowie i Janowie Podlaskim, w tym roku planuje otworzyć trzy kolejne w Warszawie, rozpoczęła też inwestycję w przebudowę na hotel byłego szpitala pediatrycznego we Wrocławiu na Karłowicach.

Jeszcze w tym roku swoją inwestycję hotelową chce rozpocząć Port Lotniczy Wrocław. Zlokalizowany będzie przy powstającym przed terminalem parkingiem, z którym zostanie połączony zadaszonym przejściem. – Obecnie rozstrzyga się konkurs na operatora hotelu. Pod uwagę brane są dwie prestiżowe sieci hotelarskie o zasięgu globalnym, specjalizujące się w tego typu obiektach. W kolejnym kroku ustalany będzie projekt budynku. Docelowo hotel ma mieć 3 gwiazdki, oferować zaplecze konferencyjne i kongresowe – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, serwisowi Investmap. – Budowa hotelu to jedna z głównych inwestycji polepsząjących jakość obsługi pasażerów wrocławskiego lotniska. Jest ściśle skorelowana z rosnącym ruchem lotniczym we Wrocławiu, pojawieniem się nowych sieciowych przewoźników (SWISS, Air France) i rozbudową siatki linii już obecnych we Wrocławiu. Prezes Portu Lotniczego Wrocław twierdzi ponadto: – Potencjał na usługi hotelarskie przy lotnisku jest bardzo duży.

W związku z tym zarówno planowana inwestycja przy ulicy Rdestowej, jak i hotel renomowanej, międzynarodowej sieci budowany bezpośrednio przy porcie na nasze zlecenie idealnie wpasują się w potrzeby rynku. Zakładamy, że oferta obu obiektów będzie się uzupełniać, na czym skorzystają szczególnie nasi pasażerowie. W 2017 r. lotnisko we Wrocławiu obsłużyło 2,85 mln pasażerów (o 18 proc. więcej niż rok wcześniej), co daje mu piąte miejsce w Polsce po Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach. W spółce Port Lotniczy Wrocław ponad 49 proc. akcji posiada Miasto-Gmina Wrocław, 31 proc. województwo dolnośląskie, a niecałe 20 proc. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *