Park Inn by Radisson Kraków sprzedany za 26 mln euro

Fundusz Union Investment kupił hotel Park Inn by Radisson ze 152 pokojami w Krakowie za 26 mln euro (ok. 170 tys. euro za pokój). To drugi hotel Union Investment w tym mieście po Radissonie Blu i szósty w polskim portfolio.

Park Inn by Radisson został otwarty w 2009 r. Formalne przeniesienie praw i obowiązków wynikających z transakcji planowane jest do końca maja. Sprzedającym jest joint venture spółek zależnych UBM Development AG oraz Lindorcenia Ltd. Zarządcą hotelu na podstawie długoterminowej umowy dzierżawy pozostaje Radisson Hotel Group. Union Investment nabył hotel dla jednego ze swoich instytucjonalnych funduszy nieruchomości. To już kolejna inwestycja niemieckiego Union Investement na polskim rynku hotelowym w ostatnim roku. Fundusz kupił wcześniej powstające hotele Holiday Inn w Warszawie i Gdańsku od realizującej je grupy UBM. – Lokalizacja hotelu Park Inn by Radisson, która jest dogodna zarówno dla podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych, a także trwale wysoka frekwencja to czynniki, które sprawiły, że Park Inn by Radisson świetnie wpisuje się w portfel Union Investment – mówi Andreas Löcher, szef działu zarządzania inwestycjami hotelowymi w Union Investment Real Estate. – Po transakcjach w Warszawie i Gdańsku jest to już trzeci nabyty przez nas hotel w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Widzimy potencjał inwestycyjny na polskim rynku hotelowym. Łączna wartość trzech ostatnich hotelowych transakcji Union Investment to ok. 106 mln euro. W sumie hamburska firma zarządzająca nieruchomościami posiada w Polsce sześć hoteli w czterech różnych miastach, w tym m.in. dwa Radissony Blu w Krakowie i we Wrocławiu oraz Hampton by Hilton City Center w

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *