REMONTOWY BOOM

REMONTOWY BOOM Wysyp nowych projektów hotelowych, które już weszły albo właśnie niedługo wchodzą na rynek, powoduje, że już istniejące obiekty muszą zainwestować w remonty, nowe aranżacje, przebudowy i modernizacje. Na rynku zapanował więc remontowy boom właściwie w całej w Polsce


WARSZAWA:


Courtyard by Marriott
zyska nowe oblicze

Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont generalny hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który ma już 15 lat. Chopin Airport Development ma już gotowy projekt aranżacji wnętrz oraz wszelkie pozwolenia potrzebne do realizacji modernizacji. Za nowy projekt hotelu odpowiada FBT – Pracownia Urbanistyki i Architektury z Warszawy. Zmiana aranżacji dotyczyć będzie wszystkich części wspólnych na poziomie hotelowego lobby – kawiarni z barem, restauracji, stanowisk recepcji, sal konferencyjnych, ale także części hotelowej, tj. wszystkich pokoi.Nowa odsłona hotelu stawia na tradycję połączoną z nowoczesnością. Jest to innowacyjna koncepcja architektoniczna jak na standardy marki Courtyard funkcjonujące w hotelach w innych częściach Europy. Z drugiej jednak strony wpisuje się w aktualny koncept Marriott „socialtable”. Goście wybierający Courtyard mają poczuć różnicę między biznesowym charakterem obiektu w ciągu dnia a wyjątkową atmosferą panującą wieczorem – ta kreacja ma odróżniać hotele Courtyard od konkurencji. Bazując na tym przesłaniu warszawski Courtyard po remoncie ma mieć bar rozciągający się przez całą powierzchnię dotychczasowej kawiarni i ma być widoczny od samego wejścia do hotelu. Nieopodal baru ma powstać strefa wypoczynkowa z biblioteczką i telewizorem – goście spędzający w niej czas będą mogli się zrelaksować przy zapachu świeżo mielonej kawy i poczuć się jak w domu. Goście konferencyjni w niedalekiej przyszłości będą mogli korzystać z odrestaurowanych sal. Salę Balową również czeka modernizacja. Najważniejszą jednak przemianą będą piętra z pokojami gościnnymi. Nowe pokoje charakteryzować się będą stonowaną kolorystyką, eleganckim minimalizmem oraz stylowym oświetleniem. W trakcie remontu hotelu wykorzystane zostaną w większości polskie produkty.

Będą nowe wnętrza
InterContinental

Już wkrótce InterContinental Warszawa zaoferuje gościom nowe wnętrza. W połowie maja planowane jest zakończenie aranżacji 8,5 tys. m kw. na 13 kondygnacjach budynku. Wykonawca przestrzeni, firma Tétris, oddał już do użytku pokoje na siedmiu piętrach. Zakres zmian obejmuje remont pokoi i korytarzy, polegający na usunięciu poprzedniej aranżacji i wykończeniu nowej przestrzeni, wraz z wymianą części instalacji. Na przełomie roku planowany jest remont części restauracyjnej. Inwestycja w nowy design i udoskonalenie przestrzeni dla gości idzie w ślad za poszerzaniem oferty hoteli 5-gwiazdkowych na warszawskim rynku. – W 2017 r. odnotowaliśmy duży wzrost zapytań dotyczących aranżacji wnętrz hotelowych. Wyraźnie widać, że branża nabiera rozpędu, rosną też wymogi co do jakości, skali i tempa prac.Tylko teraz ustalamy daty rozpoczęcia sześciu dużych realizacji, a kolejnych kilka jest w finalnej fazie negocjacji – mówi Krzysztof Poznański, senior project manager Tétris dla realizacji HoReCa. Budowa powierzchni hotelowych wymaga specjalizacji w takich projektach. – Jestem dyrektorem technicznym w tym hotelu od 11 lat, ale to mój pierwszy remont na taką skalę. Projekt bardzo trudny, bo przeprowadzany w działającym obiekcie – mówi Tomasz Beliniak, dyrektor techniczny InterContinentalu. Decyzja o rozpoczęciu renowacji oznacza, że każdy dzień wyłączenia części obiektu ze sprzedaży przyniesie wymierną stratę. To sprawia, że harmonogramy poszczególnych robót są rozpisane z dokładnością co do godziny. W ciągu doby od momentu rozpoczęcia prac na danym piętrze muszą być zakończone wszystkie demontaże i rozpoczęte roboty wykończeniowe. Dzięki temu przebudowa całej kondygnacji trwa około 21 dni.

Hotel MDM odzyska socrealistyczny blask

Spółka Hotele Warszawskie Syrena, właściciel hotelu MDM przy pl. Konstytucji, zapowiada remont elewacji zabytkowego budynku. Przez lata obiekt był przykryty siatką reklamową. Prace renowacyjne przy elewacji potrwają do jesieni. Finalnie budynek będzie nawiązywał do socrealistycznego wyglądu z lat 50. Renowacji będą poddane również płaskorzeźby i wszystkie detale zdobiące elewację budynku. W ubiegłym roku na dach hotelu powrócił neon z napisem MDM, z którego słynął plac Konstytucji. Neon zostanie wzbogacony o boczny kasetonowy baner, który zwieńczy fasadę budowli. Właściciel budynku zapowiada również uporządkowanie identyfikacji świetlnej całego budynku pozostałych najemców: Green Cafe Nero i Szwejka.KRAKÓW:

Remont Vienna House
Easy za 7,5 mln zł

Ruszył remont krakowskiego hotelu Vienna House Easy (d. Chopin). 220 pokoi zyska całkowicie nowy wygląd. Odświeżone zostaną również korytarze i windy. Prace remontowe będą odbywały się etapowo. Ich zakończenie planowane jest na koniec sierpnia. Koszt remontu wyniesie ok. 7,5 mln zł. Wszystkie pokoje uzyskają prosty design będący kombinacją nowoczesności i regionalnych elementów dekoracyjnych. Najważniejszym założeniem jest uzyskanie harmonii między stanowiskiem pracy a przytulnym miejscem relaksu. W wystroju wnętrz postawiono na spokojną biel i szarość zestawioną z wyrazistymi dodatkami kolorystycznymi, które będą inne na każdym piętrze hotelu. Dzięki nim oraz ciepłemu, punktowemu oświetleniu pokoje mają uzyskać przytulny charakter. W pokojach Easy Plus goście będą mogli skorzystać z zestawu do parzenia kawy i herbaty.Otrzymają również drink powitalny oraz możliwość wcześniejszego zameldowania i późniejszego wymeldowania. Pokoje będą odświeżane etapowo, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w życie codzienne hotelu. Ruszył już pierwszy etap, który potrwa do początku maja. Obejmuje on 3. piętro z 64 pokojami. Do końca lipca ukończone zostaną piętra 1. i 2., a do końca sierpnia – piętro 4. Stworzone zostaną cztery pokoje rodzinne. Prace nadzorowane są przez dyrektor hotelu Ewę Nowakowską oraz Project Team Vienna House, który w ostatnich dwóch latach zrealizował kilkanaście nowych projektów, polegających na podniesieniu standardu hoteli należących do grupy Vienna House.

… remont ibis Centrum…

Hotel ibis Kraków Centrum oddał do użytku 19 świeżo wyremontowanych pokoi hotelowych. To początek większych renowacji. Hotel ibis Kraków Centrum oddał do użytku 19 świeżo wyremontowanych pokoi hotelowych. To początek większych renowacji. 19 wyremontowanych właśnie pokoi urządzonych zostało w lekkim, nowoczesnym stylu, połączonym z motywami zaczerpniętymi ze skandynawskich wnętrz. Utrzymane są w ciepłych barwach z akcentami mocniejszych kolorów i dużą ilością jasnego drewna. Dodatkowym atutem wyremontowanych pokoi są łóżka Sweet Bed by ibis, które zostały zaprojektowane przez specjalistów dbających o to, aby zapewnić gościom jak największy komfort snu W pokojach dostępny jest nieograniczony internet bezprzewodowy. Do dyspozycji gości są także 22-calowe telewizory. Marka przykłada również dużą wagę do ochrony środowiska, dlatego w trosce o jego stan hotelowe oświetlenie jest energooszczędne, a krany oraz prysznice wyposażone są w perlatory. – To dopiero początek zmian, planujemy odświeżenie kolejnych pokoi, dzięki czemu nasi goście jeszcze bardziej poczują komfort, jaki oferują nowe pokoje Sweet ibis – mówi dyrektor hotelu Maciej Naziębłło. Hotel dysponuje 175 pokojami, otwarty został w 2002 r.

… i: Kossak,
Best Western, Holiday Inn,
Qubus, WyspiańskiW remonty zainwestowały też już wcześniej inne krakowskie hotele. W 4-gwiazdkowym hotelu Kossak, działającym od dziewięciu lat, wyremontowano już parter z wejściem do hotelu, recepcję i lobby. W lecie planowany jest remont całego piętra konferencyjnego. W ub.r. pisaliśmy w „Hotelarzu” m.in. o generalnym remoncie Best Western Old Town, który obejmował całkowitą zmianę aranżacji wszystkich wnętrz, co związane było z czasowym zamknięciem obiektu. Po remoncie podniósł on kategorię do Best Western Plus. Zakończył się też wieloetapowy generalny remont 5-gwiazdkowego Holiday Inn połączony z rozbudową obiektu. W ub.r. dobiegł też końca generalny remont pokoi w 4-gwiazdkowym hotelu Qubus Kraków. Całkowicie nowy, bardziej nowoczesny wygląd zyskało blisko 190 pokoi. Z kolei w hotelu Wyspiański zmodernizowano i odświeżono wnętrza w głównej części budynku. Pokoje zostały poddane kompleksowej renowacji: zmieniono wystrój, meble, całkowicie wyremontowano łazienki.

Nowe oblicze
Mercure Jelenia Góra…

Ten 3-gwiazdkowy obiekt, którego właścicielem od roku jest grupa DeSilva, przeszedł pierwszą modernizację wnętrz od otwarcia w 1989 r. W ciągu dwóch i pół miesiąca całkowicie zmieniono miejsce i aranżację recepcji, lobby, restauracji i hotelowej strefy relaksu, która wita odnowionym wyglądem gości korzystających z basenów i saun. Nowe wyposażenie oraz gruntowny remont nie ominął również sal konferencyjnych, dzięki któremu Kotlina Jeleniogórska zyskała nowocześnie wyposażone powierzchnie do organizacji szkoleń, konferencji, bankietów czy koncertów nawet dla 400 osób. Podczas Zimowego Coctailu, który uświetnił zakończenie pierwszego etapu modernizacji hotelu, zarząd spółki zapowiedział kolejne inwestycje, które będą obejmowały systematyczny remont 188 pokoi w jeleniogórskim obiekcie, oraz dalsze inwestycje w regionie, m.in. w hotelu Mercure Skalny w Karpaczu.


…Hotelu SPA Dr Irena Eris
Krynica-Zdrój…Hotel SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju działa od 20 lat. Podążając na bieżąco za światowymi trendami, hotel zdecydował się na nowy design i przebudowę restauracji i baru oraz lobby hotelowego wraz z recepcją. Dzięki temu powiększyła się wspólna przestrzeń hotelowa, zwiększając komfort i funkcjonalność pomieszczeń. Jednocześnie zmienił się wystrój modernizowanych wnętrz, co dodało charakteru nowym aranżacjom. Bar Przy Kominku połączono z lobby hotelowym, w którym pojawiły się kawiarniane stoliki i stylowe fotele z wzorzystymi obiciami. Można w nich się wygodnie rozsiąść i delektować ciepłem kominka oraz aromatem świeżo parzonej kawy. Restauracji Szósty Zmysł nadano nowoczesny wygląd. Stonowana kolorystyka nie odciąga uwagi od panoramy rozciągającej się za przeszkloną na całej długości ścianą. Zwiększono także liczbę miejsc, dzięki czemu w porze śniadaniowej goście nie muszą wyczekiwać na wolny stolik. We wszystkich modernizowanych pomieszczeniach zastosowano naturalne materiały, jak kamień, drewno, szkło i wysokiej jakości tkaniny, nadając im wyjątkowy i spójny charakter. Jednocześnie zostały poddane rewitalizacji ostatnie pokoje, nieobjęte do tej pory remontem. Zyskały nowe łazienki oraz wymieniono w nich tekstylia. •

…i hotelu Akwawit
w Lesznie...

Trwa gruntowny remont hotelu Akwawit w Lesznie. Przynależność do elitarnej grupy Polish Prestige Hotels zobowiązuje do ustawicznego dbania o jakość. Goście zamieszkają w zupełnie innych, luksusowych pokojach i apartamentach. Pokoje i apartamenty otrzymują zupełnie nowy wystrój. Zaprojektowano nowoczesne meble, wykładziny, łazienki. Wstawia się nowe urządzenia klimatyzacyjne, nowe, duże telewizory. Wszystko przyjazne dla oka, ergonomiczne, wygodne, a przy tym klimatyczne. Gość będzie się tu czuł niemal jak w domu. – Nasz hotel należy do elitarnej grupy Polish Prestige Hotels – mówi prezes Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit Przemysław Biechowiak – a w tej grupie wymagane są wyższe standardy, które nasi goście doceniają. Dlatego remont zaprojektowaliśmy i wykonujemy ze szczególną starannością.W 1995 r. powstał hotel o zupełnie nowej jakości. Luksusowy, a jednocześnie przyjazny i ciepły. I natychmiast pojawili się goście. Hotel Akwawit bił krajowe rekordy frekwencji. Magnesem były dobre warunki, sale konferencyjne, ale też obszar rekreacji. Tak było przez wiele lat. Intensywna eksploatacja zmuszała dyrekcję hotelu do częstego odnawiania obiektu, wymiany wykładzin i mebli. Spełniano też specyficzne życzenia najczęstszych gości – specjalnie dla nich zamontowano w niektórych apartamentach wanny i jacuzzi. Jest to jedyny hotel w okolicy, który oferuje w rozbudowanym ośrodku SPA przyjemne spędzanie czasu także po intensywnej pracy czy konferencji. Ale wymagania gości rosną. Właściciele hotelu Akwawit postanowili przeprowadzić kompleksowy i gruntowny remont korytarzy, pokoi i apartamentów. Remont właśnie trwa, ale jest prowadzony w taki sposób, że z części pokoi hotelowych goście mogą cały czas korzystać. Zakończenie prac remontowych w całym obiekcie zaplanowano na koniec kwietnia 2018 r.

…oraz sali jadalnej w Best
Western Hotel JurataZakończył się remont sali jadalnej Wanta w Best Western Hotel Jurata. Jednocześnie nowe oblicze zyskało lobby w sąsiadującym z nim budynku Melodia. Jednym z głównych założeń projektowych było uzyskanie spójności z wyremontowanymi w 2017 roku przestrzeniami holu recepcyjnego i hotelowego Bistro Burta oraz nadanie sali jadalnej nowoczesnego, nadmorskiego klimatu. Przytulność wnętrzom nadały jasne drewniane meble oraz dekoracyjne dębowe deski. Duże grafiki z rybami oraz połączenie granatu i beżu eksponują nadbałtycki klimat. Za nową aranżację wnętrz odpowiadało biuro projektowe Warsztat Wnętrz. Właścicielem Best Western Jurata jest Chopin Airport Development

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *