Kolejna odsłona sporu o Litwor: Małgorzata Chechlińska w areszcie

Trwający od połowy ub.r. spór między Kancelarią Modrzejewski i Wspólnicy (często reprezentującą interesy rodziny Solorzów) a Małgorzatą Chechlińską o zakopiański hotel Litwor (a bardziej Belvedere) wszedł w kolejną fazę (po odbijaniu sobie z rąk do rąk Litworu w asyście komorników, policji, ochroniarzy i mediów oraz wymianie pism i wzajemnych atakach medialnych). W Wielki Czwartek Małgorzata Chechlińska została aresztowana i wyszła dopiero po dwóch tygodniach, gdy wpłaciła 1 mln zł kaucji.

Osporze na linii Kancelaria Modrzejewski – Małgorzata Chechlińska pisaliśmy w ostatnich miesiącach kilkakrotnie. W skrócie: chodzi o 20 mln zł, który kancelaria zapłaciła jako zadatek większej transakcji sprzedaży hotelu Belvedere za 67 mln zł. Zabezpieczeniem zadatku był Litwor. Do transakcji nie doszło, ale Litwor nie przeszedł na własność Kancelarii Modrzejewski, a Małgorzata Chechlińska stwierdziła, że umowa nie obowiązuje, bo zmienił się jej podmiot (w międzyczasie przepisano własność Belvedere na inną spółkę). W efekcie najpierw ochroniarze wynajęci przez kancelarię przejęli nad ranem Litwora, po kilku dniach wróciła Chechlińska z komornikiem i odzyskała budynek. Potem trwała kampania medialna na antenach Polsatu przeciw Chechlińskie [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Wiktor Kołakowski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *