Sposoby na czyste tekstylia

Jedną z najważniejszych kwestii w każdym hotelu jest utrzymanie w czystości, a przy tym w nienagannym stanie pościeli, ręczników, zasłon, narzut czy uniformów. Zapewni to właściwe ich pranie w przystosowanych do intensywnej eksploatacji maszynach, przeznaczonych do obiektów hotelowych.

Na skuteczność prania mają wpływ temperatura, czas, mechanika maszyny i stosowane środki chemiczne. Niby proste, ale problem polega na odpowiednim doborze proporcji tych czynników. Zbyt długi czas prania może spowodować ponowne osadzenie się już usuniętego brudu na bieliźnie. Zbyt krótki proces będzie nieskuteczny i brud nie zostanie usunięty. Podobnie jest w wypadku złego doboru temperatury czy akcji mechanicznej. Coraz powszechniej stosowane profesjonalne środki chemiczne (szczególnie płynne) bywają bardzo agresywne i potrafią zniszczyć nie tylko praną bieliznę, ale także uszczelnienia maszyny. Ostatnim, niezwykle ważnym czynnikiem jest woda. Używana do procesów pralniczych powinna być odpowiednio zmiękczona oraz pozbawiona żelaza i manganu. Skuteczne pranie wymaga ścisłego przestrzegania wymagań technologicznych i zastosowania odpowiednio uzdatnionej wody.

Nie takie pranie straszne

Wszystko to brzmi groźnie i zniechęcająco, ale tak naprawdę opiera się przede wszystkim na właściwym doborze maszyn i urządzeń pralnicz [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Marek Gliwiak, Alba Service

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *