Orbis z tytułem najlepszego pracodawcy w Polsce

Firma Aon uznała Grupę Orbis za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce w 2018 roku.

W ramach programu „Aon Best Employers” ciesząca się prawie 20-letnim doświadczeniem w opracowywaniu raportów pracowniczych i ponad 40-letnim doświadczeniem w badaniach pracowniczych firma Aon porównuje przedsiębiorców i wyłania wśród nich organizacje dążące do bycia chętnie wybieranym pracodawcą i budowania przewagi konkurencyjnej dzięki swoim pracownikom. W Polsce Aon poddał analizie 120 pracodawców do końca 2017 roku. Najlepsi zostali wyróżnieni tytułem Aon Best Employer 2018 – najlepszego pracodawcy roku. Wśród nagrodzonych znalazł się Orbis. –Program „Aon Best Employers” docenia wybitne osiągnięcia firm wykazujących się doskonałością w miejscu pracy i osiągających dobre i zrównoważone wyniki biznesowe przez dłuższy czas – mówi Magdalena Warzybok, kierownik działu Talent Practice w Aon Polska. – Wyjątkowe organizacje, takie jak Grupa Orbis, wyróżniają się wśród innych tym, że dzięki wysokiemu zaangażowaniu pracowników, atrakcyjnej marce pracodawcy, skutecznemu przywództwu i wysokiej kulturze pracy uzyskują znakomite wyniki. W Orbis przywiązuje się ogromne znaczenie do opinii pracowników, która jest corocznie analizowana w ramach „Badania zaangażowania pracowników” (“Employee Engagement Survey”) realizowanego przez Aon. Wskaźnik uczestnictwa w badaniu w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie  – w 2017 r. wzięło w nim udział ponad 90 proc. pracowników. Ogólny poziom zaangażowania jest również wysoki (na poziomie 68 proc., co stanowi wzrost o 2 p.p. w stosunku do 2016 r.) oraz bardzo wysoki (+19 p.p. powyżej średniej oceny w Polsce). Wskaźniki te potwierdzają, że transformacja kulturowa w Orbis zmierza we właściwym kierunku. – Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że zostaliśmy uznani za najlepszego pracodawcę, co potwierdza rzeczywiste zaangażowanie Orbisu w rozwój talentów w firmie w ramach AccorHotels oraz nasze nieustające dążenie do tworzenia sprzyjającego pracownikom otoczenia, opartego na naszych wspólnych wartościach: zaufaniu, szacunku, innowacyjności, zamiłowaniu do obsługi gości, zrównoważonego rozwoju i ducha podboju – mówi Sylwia Pawełczyk-Maśluk, dyrektor Talent & Culture Grupy Orbis. Aby zyskać uznanie w ramach programu Aon Best Employers, Orbis poddał się ocenie w czterech kategoriach:
  1. Wskaźnik zaangażowania (Engagement Index): pracownicy mają dobre zdanie o pracodawcy, nie zamierzają zmieniać pracy,  a doświadczenia zawodowe motywują ich do jak najlepszej pracy każdego dnia.
  2. Wskaźnik przywództwa (Leadership Index): liderzy w jasny sposób określają wizję przyszłości, doceniają znaczenie i wkład pracowników oraz prowadzą ich do sukcesu.
  3. Wskaźnik kultury pracy (Performance Culture Index): pracownicy pasują osobowością do firmy i jej celów, są doceniani i wyróżniani za swój wkład w firmę.
  4. Wskaźnik marki pracodawcy (Employer Brand Index): pracownicy są dumni z firmy, w której pracują i wiedzą, co wyróżnia ich firmę jako miejsce pracy.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *