AccorHotels przejmuje Mövenpick Hotels & Resorts

AccorHotels podpisał umowę z Mövenpick Holding i saudyjskim Kingdom Holding dotyczącą przejęcia sieci Mövenpick Hotels & Resorts za 560 mln franków szwajcarskich (482 mln euro).

Powstała w 1973 r. w Szwajcarii, grupa Mövenpick Hotels & Resorts działa w 27 krajach, posiada 84 hotele z ponad 20 tys. pokoi, a do 2021 r. planuje otwarcie kolejnych 42 hoteli z blisko 11 tys. pokoi i znaczącą ekspansję na Bliski Wschód, Afrykę i region Azji oraz Pacyfiku. – Dzięki przejęciu Mövenpick umacniamy naszą pozycję lidera na rynku europejskim i jeszcze bardziej przyspieszamy wzrost na rynkach wschodzących, w szczególności na Bliskim Wschodzie, w Afryce i regionie Azji oraz Pacyfiku – powiedział Sébastien Bazin, prezes i dyrektor generalny AccorHotels. – Marka Mövenpick, która doskonale uzupełnia nasze portfolio, to idealne połączenie nowoczesności i autentyczności.

Jej europejskie i szwajcarskie dziedzictwo doskonale pasuje do AccorHotels. Przystępując do Grupy, będzie czerpać korzyści z siły AccorHotels, szczególnie w zakresie dystrybucji, budowania lojalności i rozwoju. Ta transakcja ilustruje strategię, którą zamierzamy realizować poprzez inwestowanie kapitału ze sprzedaży udziału w AccorInvest: wykorzystania możliwości taktycznych dla wzmocnienia naszej pozycji i ugruntowania przywództwa, a także zwiększenia możliwości dalszego rozwoju. Transakcja powinna zakończyć się w drugiej połowie 2018 r. To już druga transakcja między AccorHotels a Kingdom Holding, który jest właścicielem 1/3 udziałów w Mövenpick Hotels & Resorts. W 2016 r. francuska sieć kupiła za 2,9 mld dolarów FRHI Holding z takimi markami jak Fairmont, Raffles and Swissôtel, a Kingdom Holding otrzymał 5,7 proc. akcji AccorHotels. W marcu tego roku grupa AccorHotels zdecydowała się sprzedać 55 procent udziałów w AccorInvest – swojej części nieruchomościowej z blisko 900 hotelami, grupie międzynarodowych inwestorów, m.in. Funduszowi Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej, za 4,4 mld euro. Transakcja ma być sfinalizowana w drugim kwartale tego roku. Jak mówi Sébastien Valentin, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i komunikacji finansowej, przejęcie Mövenpick jest zgodne z założeniami firmy, które przyświecały jej podczas podjęcia decyzji o sprzedaży większościowego udziału w AccorInvest. – Zapowiadaliśmy wówczas, że przeznaczymy 60 proc. wpływów pieniężnych z tej sprzedaży na fuzje i przejęcia lokalnych i regionalnych sieci, aby wzmocnić czołową pozycję AccorHotels na rynku hotelarskim. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *