Kolejny projekt BBI Development i Archidiecezji

Spółka zależna BBI Development zawarła z Archidiecezją Warmińską przedwstępną umowę inwestycyjną dotyczącą planowanego projektu hotelowego Rybaki-Łańsk w województwie warmińsko-mazurskim, którego koszt szacowany jest wstępnie na ok. 300 mln zł. To kolejny po Roma Tower w Warszawie, wspólny projekt BBI z Archidiecezją.

jezioro Łańsk

Przypomnijmy, że według naszych informacji w warszawskim 170-metrowym kompleksie Roma Tower, który powstać ma w 2023 roku powstać ma 200-pokojowy hotel Four Seasons. To jedna z najbardziej luksusowych marek hotelarskich na świecie obok Ritz- Carlton, Waldorf Astoria i Kempinski. Warmńsko-mazurski projekt BBI i Archidiecezji zakłada budowę i komercjalizację 4-gwiazdkowego hotelu w gminie Stawiguda, z częścią rekreacyjną wraz z towarzyszącym mu kompleksem jednokondygnacyjnych domów mieszkalnych przeznaczonych docelowo do sprzedaży indywidualnym nabywcom. Projekt będzie realizowany wieloetapowo, na dwóch nieruchomościach o łącznej powierzchni około 16,5 ha, które do spółki celowej zostaną wniesione przez Archidiecezję Warmińską. Jednocześnie przedwstępna umowa inwestycyjna zakłada, że w początkowych fazach projektu podmioty wniosą wkład do spółki celowej oraz wykonają prace na rzecz przedsięwzięcia o łącznej wartości około 15 mln PLN. Dalsze finasowanie przedsięwzięcia realizowane będzie z wkładów własnych, środków pozyskanych przez spółkę celową w toku komercjalizacji projektu we wcześniejszych etapach oraz środków zewnętrznych (finansowanie dłużne). Dopuszcza się również przystąpienie do projektu dodatkowego partnera kapitałowego. Łączny koszt projektu szacowany jest wstępnie na ok. 300 mln zł Zakłada się, że po wniesieniu przez Archidiecezję Warmińską nieruchomości do spółki celowej udział w zysku Archidiecezji wyniesie 51%, zaś spółki zależnej BBI 49%. Inwestor zastrzega, że "Realizacja projektu, w tym przede wszystkim zawarcie przyrzeczonej umowy inwestycyjnej oraz wniesienie nieruchomości do spółki celowej, uzależnione są od wielu zdarzeń przyszłych i niepewnych, z których najistotniejszym jest możliwość prawna wniesienia nieruchomości do spółki celowej (w związku z ograniczeniami obrotu nieruchomościami rolnymi) oraz uzyskanie stosownej zgody alienacyjnej ze strony Stolicy Apostolskiej.”

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Kolejny projekt BBI Development i Archidiecezji

  1. ze względu na unikalne walory środowiskowe, to powinien być teren ABSOLUTNIE!!! wyłączony z wszelkich dużych instalacji i inwestycji. Ściany hoteli dają kasę, ale kasą oddychać się nie da! Mało tego, w ciągu lat funkcjonowania tego obiektu wwiezione zostaną tony spalin, lasy będą zadeptywane i zaśmiecane. To początek degradacji i końca unikalnego w skali Europy kawałka przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *