Focus Hotels z 35% wzrostem przychodów

Polska sieć Focus Hotels osiągnęła 9,1 mln PLN przychodów netto w pierwszym kwartale 2018 roku, co stanowi blisko 35% wzrost r/r. Na tak znaczący wzrost wpływ miały przede wszystkim przejęcie bydgoskiego hotelu Focus Premium Pod Orłem oraz bardzo dobre wyniki sprzedażowe hoteli w Gdańsku i Chorzowie.

Przychody netto ze sprzedaży w ośmiu hotelach Focus Hotels w pierwszym kwartale 2018 roku, wyniosły łącznie 9,1 mln PLN (w zestawieniu nie ujęto jeszcze sopockiego hotelu, którego otwarcie miało miejsce w kwietniu 2018 roku). W analogicznym okresie 2017 roku wynosiły 6,7 mln PLN, co oznacza wzrost na poziomie 2,4 mln PLN r/r, czyli +33,3%. Średnie obłożenie (OCC%) w pierwszych trzech miesiącach b.r. oscylowało na poziomie 55,55%  (+6% r/r), a średni dzienny dochód z pokoju (ADR) wyniósł 149,00 PLN. Wskaźnik RevPAR wzrósł o ponad 10 PLN r/r i w pierwszym kwartale 2018 roku, wynosił 82,77 PLN. Obecnie, pod marką polskiej sieci, działa dziewięć obiektów zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku,  Łodzi, Szczecinie, Chorzowie, Inowrocławiu oraz Sopocie o łącznej liczbie 796 pokoi. - Naszym celem jest konsekwentne powiększanie sieci poprzez pozyskiwanie od dwóch do czterech nowych hoteli w skali roku. W obszarze zainteresowań spółki znajdują się największe miasta Polski - Warszawa, Wrocław czy Kraków, a także miasta mniejsze mające powyżej 100 tysięcy mieszkańców, takie jak Rzeszów czy Toruń. Równolegle do ekspansji krajowej, prowadzimy działania mające na celu zaistnienie sieci poza granicami Polski – na rynku rumuńskim, węgierskim, słowackim i czeskim – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels. Niedawno spółka otworzyła swoje biuro w Bukareszcie. Jego zadaniem jest rozwój sieci hotelowej w Rumunii poprzez zakup oraz dzierżawę obiektów. Pod koniec 2017 roku zakończył się proces inkorporacji rumuńskiej spółki IFP Transylvania, zależnej wobec Focus Hotels S.A., w ramach której będą prowadzone działania ekspansyjne. Aktualnie trwają prace budowlane oraz wykończeniowe w nowopowstających hotelach Focus w Poznaniu (otwarcie – wrzesień 2018 r.) oraz w Lublinie (otwarcie – marzec 2019). Pozwolenie na budowę otrzymał również Focus Hotel Premium w Warszawie – początek prac budowlanych przewidziany jest na wrzesień 2018 roku. Focus Hotels planuje także zamknięcie hotelu dwugwiazdkowego przy ul. Modrzewiowej w Bydgoszczy i jednoczesne otwarcie obiektu 3-gwiazdkowego (100 pokoi) w atrakcyjnej lokalizacji w ramach posiadanej nieruchomości przy ul. Bernardyńskiej. Obecnie trwa także rozbudowa  hotelu w Łodzi, który docelowo będzie posiadał 150 pokoi, a jego standard zostanie podwyższony do 4 gwiazdek.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *