Wybuch i ewakuacja w Mercure Warszawa Centrum – ćwiczenia

Dzisiaj w południe w hotelu Mercure Warszawa Centrum przy ul. Złotej rozpoczęto ćwiczenia, podczas których niezidentyfikowana osoba grozi personelowi hotelu wybuchem. Według założeń, doszło do pozorowanej eksplozji i zranienia osoby, a ochrona hotelu zainicjowała ewakuację.

Ćwiczenia  mają na celu sprawdzenie wewnętrznych procedur postępowania na wypadek zagrożenia, sprawności systemów komunikacji wewnętrznej oraz procedury ewakuacyjnej i są stałym elementem polityki prewencyjnej hotelu Mercure Warszawa Centrum, całej sieci Orbis i AccorHotels w Polsce. – Jest to także okazja do przetestowania skuteczności naszych wewnętrznych hotelowych procedur powiadamiania i reagowania podczas ewakuacji na wypadek zagrożenia bombowego – tłumaczy Anna Skalmierska, dyrektor ds. zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa i audytu wewnętrznego w Grupie Orbis i AccorHotels w Europie Środkowo-Wschodniej. W ćwiczeniu biorą udział pracownicy hotelu Mercure Warszawa Centrum oraz Komitet Kryzysowy Orbis S.A. Ćwiczenia realizowane są z udziałem Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie, Państwowej Straży Pożarnej, służb ratownictwa medycznego, Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, w koordynacji z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy. – Celem tych ćwiczeń jest nie tylko sprawna koordynacja działań policji, straży pożarnej i służb ratownictwa medycznego w sytuacji eksplozji urządzenia wybuchowego w Mercure Warszawa Centrum, ale również zapoznanie tych służb z charakterystyką hotelu, jego otoczeniem oraz możliwościami dojazdu i manewrowania pojazdami  – mówi kom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.  

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *