Krakowski Krakus modernizuje się i planuje rozbudowę

Dwudziestolecie swojego istnienia na krakowskim rynku 3-gwiazdkowym hotel Krakus przy ul. Nowohuckiej w pobliżu Targów Expo zamyka jedną z większych w swej historii modernizacji i planuje wybudować łącznik z 1-gwiazdkowym Juniorem Krakus, w którym znajdą się m.in. sale konferencyjne  na 300 osób, restauracja i mini SPA.

Do użytku zostało oddanych 56 wyremontowanych  pokoi, co kończy rozpoczętą dwa lata temu modernizację budynku. We wszystkich 112 pokojach od początku remontu  wymieniono łóżka, meble, tapety winylowe, tkaniny i telewizory, każdy pokój został też dodatkowo wyciszony. Wymieniono również oświetlenie w całym hotelu i wokół niego: od oświetlenia zewnętrznego i ulicznego – chodniki, parkingi, po wszystkie źródła światła wewnątrz: oświetlenie sufitowe w pokojach, kinkiety i lampy biurkowe w pokojach, oświetlenie w łazienkach, oświetlenie awaryjne na piętrach i  schodowe oraz informacyjne na korytarzach. W całym obiekcie jest też  nowa wykładzina hotelowa. Jest to pierwsza część większego planu inwestycyjnego, modernizującego kompleks hotelowy. Zarząd spółki ustala ostatnie szczegóły z biurem projektowym w celu połączenia hoteli Krakus i Junior  Krakus budynkiem, który pomieścić ma wspólne funkcje obsługowe:  recepcję z lobby barem, nową wspólną restaurację dla 250 osób, mini SPA. Pojawić ma się też wypożyczalnia rowerów, sala bilardowa, siłownia, sala gier, sala pokerowa. W nowym obiekcie  znajdą się też trzy sale konferencyjne z możliwością połączenia ich w jedną dla 300 osób. Właścicielem kompleksu hotelarskiego jest Krakowskie Przedsiębiorstwo Hotelarsko-Turystyczne.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *