Orbis sprzedał Sofitel w Budapeszcie za 75 mln euro

Grupa Hotelowa Orbis podpisała z funduszem Starwood Capital ostateczną umowę sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge z 357 pokojami za 75 mln euro. Jednocześnie strony zawarły zwrotną umowę zarządzania hotelem na 30 lat. Rok temu Orbis kupił budapesztańskiego Sofitela za 42 mln euro.

W ramach transakcji, która wymagała zatwierdzenia przez organ Komisji Europejskiej ds. Konkurencji, grupa Starwood Capital nabyła od spółki zależnej Orbisu luksusowy hotel położony w prestiżowej lokalizacji w  ścisłym centrum Budapesztu, nad brzegiem Dunaju z widokiem na Zamek Królewski. Sofitel Budapest Chain Bridge będzie nadal zarządzany przez Orbis pod marką Sofitel w ramach długoterminowej umowy o zarządzanie zawartej na 30 lat z możliwością jej przedłużenia. Umowa przewiduje, że hotel zostanie odnowiony i poddany gruntownej modernizacji w celu dostosowania go do wymogów luksusowej marki Sofitel. – Celem sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge i zawarcia umowy zwrotnej o zarządzanie jest pozyskanie finansowania na potrzeby dalszego rozwoju Grupy Orbis w regionie oraz zwiększenie zwrotu z zainwestowanego kapitału i wzmocnienie w ten sposób naszego zrównoważonego wzrostu – podkreślił Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Hotelowej Orbis.

W maju ub.r. Orbis kupił ten hotel za pośrednictwem swojej spółki zależnej Accor-Pannonia Hotels, która wcześniej prowadziła go na podstawie umowy leasingu. Sprzedającymi były węgierska firma HVB Leasing Maestoso Ingatlanhasznosito oraz Universale International Realitäten GmbH z siedzibą w Wiedniu.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *