Drugi HIT – Hotel Investment Trends 2018

Blisko 350 uczestników zgromadziła druga edycja konferencji HIT – Hotel Investment Trends Poland & CEE, zorganizowana 17 maja przez „Hotelarza” w hotelu Renaissance Airport w Warszawie. To największa inwestycyjna konferencja hotelarska w naszym regionie Europy. W trakcie wydarzenia sieci hotelarskie ogłaszały podpisanie umów na nowe hotele: Best Western w Świnoujściu, AccorHotels na pierwszy w Polsce aparthotel Adagio w Krakowie, a Louvre Hotels Group również w Krakowie na pierwszy poza Chinami hotel pod marką Metropolo. Podczas wieczornej gali ogłoszono laureatów konkursu na Hotelarskie Inwestycje Roku. A już 26-27 listopada odbędzie się kolejna edycja konferencji Hotel Trends Poland & CEE w hotelu Sofitel Warszawa Victoria.Na konferencjI HIT – Hotel Investment Trends, zorganizowanej w tym roku pod patronatem merytorycznym agencji Cushman & Wakefield, licznie pojawili się inwestorzy i właściciele obiektów hotelarskich oraz top managerowie globalnych i polskich sieci hotelarskich, operatorzy, deweloperzy, generalni wykonawcy, architektci, przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, banków, a także dostawcy najlepszych produktów i usług dla branży hotelarskiej. Wydarzenie zainaugurował Gheorghe Cristescu – przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki, prezes zarządu Chopin Airport Development – który przedstawił obecną sytuację na polskim rynku hotelarskim, jego otoczenie biznesowe pod kątem szans i zagrożeń rozwoju oraz rynkowe trendy.

Pierwszy panel rozpoczęło wystąpienie Borivoja Vokrinka, partnera Cushman & Wakefield Hospitality EMEA, poświęcone sytuacji na regionalnych rynkach hotelarskich w Europie Środkowo- -Wschodniej. Kontynuacją tej sesji były trzy dyskusje dotyczące rynków w Polsce, Krajach Bałtyckich oraz w Czechach i na Słowacji. Tematem kolejnych paneli były: „Inwestycje w regionie CEE według liderów rynku”, „Umowa o zarządzanie – komu przynosi zysk?”, „Finansowanie w systemie condo – dla kogo korzystne i na co uważać?” oraz „Coraz wyższe koszty budowy hotelu – strategiczne zagrożenie dla rozwoju inwestycji hotelarskich?” (relacja z konferencji HIT na str. 34-45). Wieczorem odbyła się gala, podczas której po raz pierwszy rozdano nagrody w konkursie na Hotelarskie Inwestycje Roku. Ponad 20-osobowa kapituła składająca się z autorytetów polskiej branży hotelarskiej wybrała zwycięzców w pięciu kategoriach.

Generalnym Wykonawcą Roku została firma Erbud, Pracownią Projektową – Tremend, Biurem Architektonicznym – AGK Architekci, Inwestorem Roku – Genfer Hotels, a Inwestycją – Radisson Blu Resort w Świnoujściu. W głosowaniu internautów na Inwestycję Roku wygrał hotel AC by Marriott we Wrocławiu (więcej o Hotelarskich Inwestycjach Roku na str. 22-23, a fotorelacja z gali na str. 74-75). Sponsorami strategicznymi tegorocznej edycji HIT były Chopin Airport Development i Samsung, a sponsorem platynowym Marriott International. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *