Nowy Diament w Katowicach

Kolejny Hotel Diament powstanie w Katowicach. Będzie to drugi obiekt tej sieci w stolicy Śląska. W zlokalizowanym przy ulicy Wita Stwosza, w sąsiedztwie autostrady A4, obiekcie będzie 100 pokoi. Budowa ruszy niebawem. Obecnie inwestor, spółka Diament, prowadzi prace geologiczne, które mają sprawdzić nośność terenu.

Inwestycja rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku – mówi Waldemar Miczka, kierownik działu administracyjno-technicznego spółki Diament. Według planów prace mają zakończyć się w drugiej połowie przyszłego roku. Hotel będzie miał siedem kondygnacji. Na ostatnim piętrze znajdą się restauracja z punktem widokowym oraz sale konferencyjne. Będzie to największy z obecnie działających hoteli Diament.

Na budowę tak dużego obiektu pozwoliła nam lokalizacja. Z przeprowadzonych przez nas badań rynku lokalnego wynika, że w Katowicach jest zapotrzebowanie na taki obiekt – wyjaśnia Miczka. Sieć hoteli Diament tworzą do tej pory cztery obiekty (w Katowicach, Gliwicach i dwa w Zabrzu).

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *