Rozbudowa hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach

W lipcu tego roku ma rozpocząć się rozbudowa hotelu Fabryka Wełny o nową część, a jego możliwości noclegowe zwiększą się do 122 pokoi.


Nowa część hotelu zajmie fragment obecnego parkingu. Na parterze zaplanowano sale konferencyjne, a na pierwszym i drugim piętrze - 68 pokoi dla gości. Obsługiwać ich będzie jedna recepcja w hotelu Fabryka Wełny. Stąd goście będą mogli się dostać do swoich pokoi przeszklonym łącznikiem nad ulicą Lipową – pisze „Życie Pabianic”.

Nowy hotel będzie też połączony z Fabryką Kultury. Tak nazywa się sala koncertowa, która powstanie w budynku po tzw. siłowni Pamoteksu (miejsce, w którym wytwarzano energię dla zakładu). Architekci zaplanowali tam dwa poziomy. Na niższym parterze ma być zaplecze techniczne. Wyżej sala widowiskowa ze sceną i miejscami dla widzów.

Czterogwiazdkowy hotel Fabryka Wełny, którego właścicielem jest Aflopa Nieruchomości otwarto w listopadzie 2014 roku. Powstał w odrestaurowanym budynku starej Pawelany. To wielofunkcyjne centrum handlowo-biznesowo-hotelowe o powierzchni ponad 10 tys. m kw. Goście mają do dyspozycji 54 pokoje, w tym cztery apartamenty. Mogą skorzystać również ze spa, kręgielni, siłowni, basenu i tarasu na dachu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *