Vastint wybuduje hotel w Katowicach

Skandynawska firma deweloperska Vastint, właściciel m.in. hoteli Sound Garden w Warszawie, Marriott w Sopocie i Courtyard by Marriott w Gdyni, kupuje nieczynny hotel Silesia w centrum Katowic. Budynek zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowy hotel.

Dworzec kolejowy w Katowicach

Jak podaje serwis „Katowice 24” radni miasta przegłosowali ostateczną wersję planu zagospodarowania dla terenu u zbiegu ulic Piotra Skargi i Wincklera, czyli działki na której znajduje się hotel. Teraz inwestor, firma Vastint Poland, będzie mogła dokonać transakcji z obecnym właścicielem hotelu. Silesia zostanie wyburzona, a w jej miejsce powstanie nowy obiekt o tej samej funkcji. Jego wysokość nie może przekraczać 30 m (maks. 8 kondygnacji). Obok, równolegle do Supersamu, może powstać budynek o wysokości nie przekraczającej 60 m. Północna część działki została przewidziana pod obiekt usytuowany prostopadle do Supersamu. Ten może być najwyższy, bo o wysokości do 80 m (Superjednostka ma ok. 60 m wys). Obiekty będzie łączył podziemny, dwukondygnacyjny parking z wjazdem od strony ul. Wincklera. Tyle wynika z planu miasta, ale zamiary dewelopera na razie nie są znane. Plany dotyczące hotelu są już pewne. Jednak nie wiadomo jaka będzie funkcja pozostałych budynków. Niewykluczone, że będą to biurowce.

Mieszczący się w centrum miasta hotel Silesia to dziesięciopiętrowy obiekt który został otwarty w 1971 roku i zamknięty około10 lat temu.  Właścicielem obiektu była spółka Orbis, a od 2006 r. firma ECE


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Vastint wybuduje hotel w Katowicach

  1. Pod tym całym terenem płynie w kanale Rawa. Żeby się nie skończyło na zakupieniu terenu, wyburzeniu obektu i zrobieniu kolejnego parkingu jak na działkach nieopodal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *