Wisła: i kolejny aparthotel – Wisełka. W condo

129 apartamentów powstanie w ramach nowej inwestycji Wisełka Apartamenty & Spa realizowanej w Wiśle. Kompleks jest już w budowie i sprzedaży. Ceny wykończonych w standardzie hotelowym apartamentów wraz z miejscem postojowym zaczynają się od 9 480 zł za mkw. netto. Deweloper zapewnia także możliwość przekazania w najem, oferując zysk roczny sięgający nawet 8% - informuje serwis inwestycjewkurortach.pl. Obiekt otwarty ma być na początku 2020 r.


Wisełka Apartamenty & Spa to nowo powstający kompleks, położony na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, graniczący z Rezerwatem Przyrody Wisła, wzdłuż zakola rzeki Wisła i przy samym wodospadzie. Inwestycja powstaje poza ścisłym centrum, które jest już stosunkowo tłoczne i gęsto zabudowane, co w efekcie bardzo utrudnia poczucie bliskości przyrody – wyjaśnia Agnieszka Duźniak z firmy InEstate, która realizuje projekt.


Inwestycja jest w trakcie budowy. Poszczególne budynki w Wisełka Apartamenty & Spa powstają wokół stawu. Będzie to 9 kameralnych budynków, a w nich 129 apartamentów - od mniejszych, jednopokojowych o 38 mkw., do dużych, rodzinnych o powierzchni 63 mkw. z 2 sypialniami i otwartym living roomem. Wszystkie apartamenty posiadają własny taras do 20 mkw. Budynki oraz poszczególne apartamenty urządzone będą w górskiej stylistyce. Drzwi każdego z apartamentów oraz klatek schodowych wyposażone zostaną w nowoczesne zamki otwierane elektronicznie (na kartę), same apartamenty też będą posiadały opcję zdalnego zarządzania np. ogrzewaniem za pomocą smartfona. – Wnętrza zaaranżowane będą w oparciu o aktualne trendy i nowoczesny design. Mają przyciągnąć nie tylko miłośników naturalnej, spokojnej stylistyki, ale też znacząco wpływać na komfort wypoczynku. Stawiamy na wysokiej jakości wyposażenie i sprzęt, wygodne meble, miękkie tkaniny – informuje Agnieszka Duźniak. W całym projekcie widoczne będą silne nawiązania do nowoczesnej, stonowanej stylistyki skandynawskiej. Na terenie kompleksu znajdzie się strefa SPA, oferująca kilka typów saun i jacuzzi, kawiarnia, siłownia, zaplecze konferencyjne, strefa zabaw dla dzieci i całodobowa recepcja.
Apartamenty sprzedawane są z pełnym prawem własności i własną księgą wieczystą. Średnia cena za mkw. wynosi 10 900 zł netto + 23 proc. VAT i obejmuje wysoki standard wykończenia, wyposażenie zgodne z wymogami obiektów hotelowych, a także udział w gruncie i miejsce postojowe. Lokale można kupić w systemie condo. Deweloper bierze na siebie usługę zarządzania najmem. Poziom zysków jaki oferuje może wynieść 8 proc. rocznie, liczone od przychodów za noclegi, przy czym właściciele będą czerpać zysk z wynajmu zarówno swojego apartamentu jak i wszystkich wynajętych w danym okresie. – Dodatkowym plusem finansowym jest możliwość odliczenia 23 proc. podatku VAT przy zakupie nieruchomości i to zarówno przez przedsiębiorców jak i osoby fizyczne. Chętnie pomagamy osobom kupującym dopełnić tych formalności wyjaśnia Agnieszka Duźniak. Kupując apartament w tej inwestycji, właściciel może liczyć na nielimitowaną liczbę dni, w czasie których będzie wykorzystywać lokal we własnym zakresie, co w przypadku inwestycji w kurortach nie jest częstą praktyką, gdyż tzw. pobyt właścicielski jest zazwyczaj określony ściśle co do liczny dni i terminów wypoczynku (wyłączone są okresy wysokie i święta). Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa INBUD BielskoBudowa już trwa, oddanie Wisełka Apartamenty & SPA planowane jest na I kwartał 2020 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *