Poland Business Run 2018: zaangażowanie Orbisu w organizację…

Największa charytatywna sztafeta w Polsce, czyli Poland Business Run, wystartuje w najbliższą niedzielę 2 września jednocześnie w dziewięciu miastach. Pięcioosobowe drużyny firmowe po raz siódmy pobiegną dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W biegu wezmą też udział drużyny złożone z przedstawicieli Grupy Orbis i AccorHotels. Orbis jest również współorganizatorem tego wydarzenia w trzech miastach.

– Jesteśmy największą grupą hotelową w tej części Europy i decyzja o wsparciu tej wyjątkowej sztafety w Polsce była dla nas oczywista. W Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku zapewniamy nie tylko wszystkie posiłki regeneracyjne dla blisko 7 tys. biegaczy w tych trzech lokalizacjach, ale i po prostu pomagamy przy organizacji całego wydarzenia. Nie ma nic bardziej pozytywnego od pomagania w sposób, który jednocześnie propaguje zdrowy styl życia – mówi Sylwia Gadomska, dyrektor regionu północnego w grupie Orbis i AccorHotels.

Uczestników biegu, oprócz sportowej rywalizacji, łączy szczytny cel. Zawodnik reprezentacji Polski w amp futbolu; dziewczynka z bardzo rzadkim Zespołem Polanda; zawodowy kierowca, który bez protezy nie może wrócić za kierownicę; 22-latka, która przeżyła nowotwór złośliwy kości udowej to tylko kilku beneficjentów tegorocznej edycji tego sportowego wydarzenia. Mogą im pomóc biegacze, którzy stawią się na starcie biegu. Od początku istnienia projektu Poland Business Run zmienił już życie ponad 350 osób, a wciąż napływają nowe wnioski i prośby o pomoc. Cały zebrany dochód przeznaczony jest na zakup protez dla osób po amputacjach.

– Jednym z inicjatorów tego wydarzenia w 2012 roku był warszawski hotel i bardzo nas cieszy, że i my możemy w tym roku dać coś od siebie, dostarczyć beneficjentom wymierną pomoc i stać jednym z współorganizatorów. To ważne dla pracowników hoteli AccorHotels w Warszawie. W życiu codziennym, wielu z nas łączy sport i wrażliwość na niesienie pomocy drugiej osobie  – mówi Stefan Potocki, dyrektor operacyjny na Warszawę hoteli AccorHotels, współorganizator Warsaw Business Run 2018.

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Bieg wyruszy 2 września jednocześnie w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi i Gdańsku. Jak co roku wezmą w nim udział drużyny składające się z 5 zawodników, z których każdy ma do pokonania dystans ok. 4,2 km.

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *