Coraz więcej arabskich turystów w Zakopanem

Już nie Skandynawowie i Rosjanie są ulubionymi gośćmi zakopiańskich hotelarzy i restauratorów. Dzięki uruchomieniu połączenia lotniczego Dubaj-Kraków, do Zakopanego zjeżdża coraz więcej turystów z Bliskiego Wschodu, którzy dysponują bardzo zasobnymi portfelami – pisze serwis Wp.pl


Arabscy goście są zachwyceni górami i niskimi cenami.

Cytowany przez serwis redaktor naczelny "Tygodnika Podhalańskiego" Paweł Pełka opowiada, że większość turystów z krajów arabskich podkreśla chęć powrotu do Polski zimą.

- Bardzo chcą uczyć się jazdy na nartach, a u siebie nie mają takich możliwości. Nawet gdy wybudują jakiś stok, to jest on w zamkniętej hali. To zupełnie co innego, niż jazda pod gołym niebem - zaznacza.

Podkreśla, że niektórzy przyjeżdżają samochodami na niemieckich rejestracjach. Zdecydowana większość przylatuje jednak na wakacje z Bliskiego Wschodu. Płacą "petrodolarami" i świetnie się bawią.

Wszystko za sprawą otwartego w kwietniu przez linie lotnicze flydubaj połączenia Dubaj-Kraków.

- W sezonie letnim loty są codziennie. Obsługują je najnowsze samoloty we flocie flydubai Boeingi 737 MAX 8 - mówi Wirtualnej Polsce rzeczniczka Kraków Airport Monika Pabisek.

Jak dodaje, z połączenia chętnie korzystają również polscy turyści. Za sprawą współpracy z liniami Emirates, w Dubaju przesiadają się na loty do Tajlandii czy Australii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *