Wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę odbiło się na spadku RevPAR

- Przewi­dywaliśmy w zeszłorocznych raportach, że w roku 2018 będziemy świadkami spowolnienia w podnoszeniu cen za pokój z powodu wzrostu podaży pokoi hotelowych na warszawskim rynku – komentuje na łamach „Hotelarza” sytuację na warszawskim rynku hotelowym Alex Kloszewski, partner zarządzający Hotel Professionals.

Zdaniem Kloszewskiego "Innym powodem spadków wskaźnika RevPAR są negatywne skutki wprowadzonego zakazu handlu, który wpływa także na branżę hotelową. Widać to szczególnie na przykładzie segmentu turystów wypoczynkowych przyjeżdżających z Izraela. Do innych czynników możemy zaliczyć brak większych eventów MICE-owych, które zagwarantowałyby wyższe poziomy obłożenia hoteli w skali całego miasta, brak kampanii promocyjnych i reklamujących War­szawę na arenie europejskiej czy też światowej, jak również spowolnienie ruchu turystycznego w okresie wakacyjnym spowodowane m.in. ponownym zainteresowaniem typowymi kierunkami wakacyjnymi, takimi jak Turcja czy Egipt."

O tym jak zdaniem analityka rynku przedstawiać się będzie sytuacja w 2019, a także jakie czynniki mogą zniwelować zwiększoną podaż związaną z otwarciem nowych obiektów piszemy w najnowszym „Hotelarzu”.

Prenumeratę "Hotelarza" zamówić można TUTAJ.

Czasopismo dostępne jest także w salonach Empik na terenie całej Polski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *