Polska firma buduje najwyższy hotel modułowy na świecie

Firma DMDmodular ze Skawiny pod Krakowem rozpoczęła produkcję 168 modułów, z których powstanie najwyższy hotel modułowy na świecie. Zostanie on uruchomiony przy 6 Alei w Nowym Jorku i będzie należał do sieci AC by Marriott. Inwestycja o wartości 70 mln dolarów ma zakończyć się pod koniec 2019 r. Hotel będzie liczył 23,7 tys. m2 i 25 pięter.


Produkcja gotowych pokoi hotelowych dla 21 pięter ma potrwać 21 tygodni.

- Zawarcie tego kontraktu to efekt ponad półtorarocznej ciężkiej pracy całego naszego zespołu i kluczowy moment dla firmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że to nam przypadł zaszczyt wzięcia udziału w projekcie budowy najwyższego hotelu modułowego na świecie. To niewątpliwie krok milowy dla całej światowej branży. To również sygnał dla nas i firm z Polski, że inwestorzy doceniają nasze zaangażowanie oraz jakość jaką oferujemy - mówi prezes DMDmodular Ewelina Woźniak – Szpakiewicz.

W ramach projektu powstaje 168 modułów. Każdy moduł będzie w pełni urządzonym pokojem hotelowym w standardzie czterogwiazdkowym wraz z łazienką. Produkcja pokoi hotelowych właśnie ruszyła i ma się zakończyć w I kwartale 2019 roku  Następnie moduły pokojowe ruszą  w podróż do USA. W kluczowym momencie, dzięki wykorzystaniu systemu modułowego, ma powstawać jedna kondygnacja hotelowa dziennie, co oznacza znaczne skrócenie czasu budowy w porównaniu z technologią tradycyjną. Obiekt będzie liczył 25 pięter co oznacza, że będzie najwyższym modułowym hotelem na świecie.

Pierwsze cztery kondygnacje w których usytuowane będą czytelnie, bary i restauracje będą wykonane w technologii tradycyjnej. Podobnie jak trzon komunikacji pionowej uwzględniający windy i klatki schodowe. Pozostałe 21 kondygnacji (od 5 do 25 piętra) będą wykonane w technologii modułowej. Każde z pięter liczyć będzie 8 modułowych pokoi hotelowych, które do NYC zostaną dostarczone z podkrakowskiej Skawiny.

- Obserwujemy trend, zgodnie z którym największe sieci hotelowe, w tym Marriott, swój rozwój opierają właśnie na technologii modułowej. Powstają nowe projekty i koncepcje wykorzystania wolumetrycznej prefabrykacji. Światowi liderzy już dziś dostrzegają, że technologia modułowa jest bardziej opłacalna od konwencjonalnej, dzięki przede wszystkim oszczędności czasu, który w branży hotelowej przekłada się na konkretne zyski. Obserwujemy szereg innowacji w tego rodzaju prefabrykacji. Sami też prowadzimy szereg prac nad nowatorskimi rozwiązaniami, które pozwalają na kolejne optymalizacje i usprawnienia na etapie zarówno projektowania, produkcji, jak i montażu modułów. Jesteśmy częścią tego trendu i zamierzamy maksymalnie wykorzystać światową koniunkturę na budownictwo modułowe – dodaje Woźniak-Szpakiewcz.

Za projekt hotelu Marriott w Nowym Jorku odpowiada Danny Forster z Danny Forster & Architecture, znany  min. jako gospodarz serii "Build it Bigger" na kanale Science Channel.

- Moduły, jakie wykonujemy dla nowojorskiego hotelu będą oddane w standardzie ‘pod klucz’, czyli w pełni urządzone i wyposażone (w pokojach nie zabraknie nawet zasłon). Budownictwo modułowe otwiera nowe możliwości zwłaszcza w budowie hoteli, gdy pokoje – podsumowała Ewelina Woźniak – Szpakiewicz.

AC Hotel by Marriott zlokalizowany będzie przy 842 Sixth Avenue na nowojorskim Manhattanie.

AC Hotels by Marriott to marka należąca do globalnego portfolio 30 marek sieci Marriott International. Obecnie obejmuje ponad 80 hoteli w Hiszpanii, Portugalii, Danii, Turcji, Francji i USA. Plany rozwojowe zawierają ponad 50 hoteli otwieranych w ciągu najbliższych 3 lat w USA, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *