Miesiąc pomagania w hotelu InterContinental Warszawa

Wrzesień to miesiąc pod hasłem „Giving for Good”, podczas którego sieć InterContinental Hotels Group (IHG) zachęca pracowników wszystkich swoich hoteli do poświęcenia czasu na wolontariat, promowania zdrowego stylu życia i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Ta nowa inicjatywa nosi nazwę „True Hospitality For Good”   i zastępuje wcześniejsze akcje dobroczynne.


Dla warszawskiego hotelu InterContinental, CSR to bardzo istotny element działalności. Firma od wielu lat angażuje się w działania na rzecz osób potrzebujących i czynnie wspiera organizacje charytatywne, takie jak fundacja FCSR Billa Chasey'a, Fundacja Dobrych Inicjatyw, Hospicjum Św. Krzysztofa w Warszawie i dom dziecka, na ul. Korotyńskiego w Warszawie.  Z powodzeniem realizuje także idee odpowiedzialnego biznesu poprzez własną inicjatywę – organizowany od 2013 roku InterContinental Tower Run - podczas którego zbierane są środki na leczenie, terapie i zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci, często podopiecznych Fundacji Siepomaga.

Podczas „miesiąca pomagania ”, pracownicy hotelu zachęcani są do podejmowania różnych działań charytatywnych lub aktywności fizycznych. „Do tej pory odwiedziliśmy schronisko dla zwierząt na Paluchu, żeby wyprowadzić na spacer przebywające tam psy.  Na rzecz Fundacji Dobrych Inicjatyw zbieramy przybory szkolne, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom z domów dziecka, organizujemy także zbiórkę odzieży dla Fundacji „Pomaganie przez Ubieranie”- mówi Magda Śmigasiewicz z działu PR hotelu.

W ramach działań na rzecz środowiska kilka osób regularnie dojeżdża do pracy na rowerze, a w specjalnych pojemnikach zbierane są plastikowe nakrętki. Wykorzystując specyfikę budynku, grupa pracowników wybrała się również na dach hotelu, pokonując wcześniej ponad 48 pięter po schodach.

Sieć IHG za każdą zarejestrowaną aktywność pracownika, przekaże  4 $ dla wybranej międzynarodowej organizacji charytatywnej. Wrześniowa akcja to wydarzenie na dużą skalę, szczególnie, że IHG zatrudnia globalnie ponad 375 000 osób.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *