W Katowicach powstanie kompleks Kyriad – Premiere Classe

Dwumarkowy kompleks sieci Louvre Hotels Group z debiutującą w Polsce marką Kyriad oraz Premiere Classe otwarty ma zostać w Katowicach w 2021 r. Łącznie znajdą się w nim 204 pokoje. Inwestorem jest lokalna spółka Silport, a Louvre będzie zarządzał kompleksem.Kompleks zlokalizowany będzie przy ul. Ceglanej w pobliżu autostrady A4 i Parku Kościuszki. Obecnie działa tam Zajazd Sportowy. Kyriad (obecny dotychczas głównie we Francji) to 3-gwiazdkowa marka, pozycjonowana nieco niżej od Campanile ze względu na ograniczoną gastronomię. Leitmotivem marki są podróże. – W każdym pokoju jest mapa świata na ścianie, pokazująca, w którym miejscu jesteśmy, wielki globus w lobby, jest bardzo dużo takich inspiracji podróżniczych jako znaki rozpoznawcze Kyriada – mówi Adam Konieczny, dyrektor ds. rozwoju Louvre Hotels Group w Europie Środkowo- Wschodniej w wywiadzie dla „Hotelarza” (czytaj na str. 34-36).

Do 2011 r. w warszawskim kompleksie Louvre’a razem z Campanile i Premiere Classe działał 4-gwiazdkowy Kyriad Prestige, który zastąpiony został przez pierwszy w Polsce Golden Tulip. W katowickim Kyriadzie znajdzie się m.in. sky bar na dachu oraz piętro o podwyższonym standardzie. Premiere Classe, pod którą działają w Polsce dwa obiekty w kompleksach w Warszawie i we Wrocławiu, to marka budżetowa. W Katowicach od 1999 r. działa już Campanile, który był pierwszym hotelem sieci Louvre Hotels Group w Polsce. Jeszcze w tym roku, 1 grudnia, sieć otworzy dwa hotele: w Krakowie pierwszy poza Chinami obiekt pod 4-gwiazdkową marką Metropolo, a w Bystrej pod Bielskiem-Białą Golden Tulip. Wówczas na koniec roku sieć będzie miała już 20 hoteli w Polsce z 2,5 tys. pokoi. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *