LVTcoraz śmielej wkraczają do hoteli

Podłogi w hotelach kojarzą się przede wszystkim z wykładziną dywanową. Jednak współpracując z inwestorami, oglądając zdjęcia wnętrz hotelowych i odwiedzając architektów, można zauważyć pewne zmiany. Coraz śmielej zaczynają oni korzystać płytek i paneli winylowych LVT (Luxury Vinyl Tiles).

Zdecydowanie w hotelach wykładzina dywanowa to podstawa, żeby jednak była długotrwałą inwestycją, musi być naprawdę dobrej jakości. Poza tym pojawia się np. problem przy strefie wejścia do pokoju, najbardziej narażonej na nanoszenie brudu z zewnątrz, oraz przestrzeni przy łazience, gdzie mamy do czynienia z wilgocią wynoszoną z łazienki. W obu tych miejscach po krótkim czasie pojawiają się bardzo trwałe zabrudzenia, często trudne do usunięcia. Dlatego obserwuję duże otwarcie branży na nowe rozwiązania podłogowe.

Rodzaj klienta a pokrycie podłogi

Ogólnie ze względu na region, klasę hotelu i właściwości podłogi, obiekty hotelowe można sklasyfikować pod kątem klientów: – klient biznesowy – przyjeżdża wieczorem, wyjeżdża rano, mało brudzi i nie sprawia większych kłopotów, tu sprawdzi się wykładzina dywanowa; – klient wczasowy – kilku-kilkunastodniowe pobyty, zazwyczaj z dziećmi, które rozlewają [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Rafał Błażejewicz, Polflor

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *