Jak ubrać hotelowe ściany?

Ściany to statystycznie największa gabarytowo, ale również marketingowo powierzchnia w hotelu. Dlatego to okładzina, która je pokrywa, powinna być jednym z tych materiałów wykończeniowych wybieranych z najwyższą starannością.Wykańczając ściany hotelu (pokoje hotelowe i części wspólne) mamy do dyspozycji tak naprawdę trzy rodzaje materiałów: farbę, włókno szklane i tapetę winylową lub tekstylną z powłoką z teflonu. Każde z tych wykończeń ma swoje zalety, ale i wady:
– farby obiektowe dostępne na rynku to najprostszy i najtańszy materiał wykończenia ścian. Malując hotelowe ściany farbami, uzyskujemy z reguły gładką, jednolitą powierzchnię o konkretnym kolorze, który nie zawsze po wyschnięciu jest taki, jakiego oczekiwaliśmy. W razie tego wykończenia ścian trzeba liczyć się z okresowymi remontami;
– włókno szklane to materiał, który zabezpiecza ściany przed mikropęknięciami, ale efekt końcowy widoczny dla użytkownika jest taki sam jak w wypadku farby, czyli pomalowana ściana. Również wymaga okresowych remontów. Rzadko się też mówi o tym, że podczas uszkodzenia włókna szklanego wydobywają się z niego mikrowłókna, które znacząco mogą drażnić gardło;
– tapeta winylowa o gramaturze od 350 do 450 g/m kw. to materiał barwiony w masie, więc na próbce, którą widzimy lub otrzymamy od producenta, będzie miał dokładnie taki kolor, jak na ścianie.
Pierwszą zaletą tego sposobu wykończenia jest więc to, że można dokładnie przewidzieć, jaki będzie efekt końcowy aplikacji produktu. Drugą – że na dziesiątki lat można zapomnieć o okresowych remontach ścian, ponieważ tego rodzaju wykończenie nie wymaga malowania, ale jedynie czyszczenia (tak samo jak wykładziny czy tekstylia).

Nie bez znaczenia jest fakt, że tapeta winylowa skutecznie utrzymuje mikropęknięcia ścian nawet do 5 mm – zarówno pionowe, jak i poziome. Jeżeli ściana pęka do 5 mm, to tapeta winylowa tylko delikatnie się rozciągnie, sygnalizując, co dzieje się ze ścianami, ale nie pozwoli na pęknięcie, w którym zazwyczaj gromadzi się brud. Kolejną zaletą tapet winylowych jest bakteriostatyczność – substancja o nazwie Biocide zachowuje te właściwości przez całe życie okładziny. Inną ważną cechą jest trudnopalność.

Tapeta dyscyplinuje i nobilituje

Najważniejszym z [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Barbara Łukasiak, Muraspec

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *