Zdrojowa otworzy Hiltona w Świnoujściu   INWESTYCJE

Zdrojowa Hotels podpisała umowę franczyzy z siecią Hilton, na mocy której w roku 2020 otwarty zostanie oferujący minimum 167 pokoi hotel Hilton Świnoujście Resort & Spa. Będzie on trzecim, po Warszawie i Gdańsku, obiektem działającym pod marką Hilton w Polsce.


Jego inwestorem jest Zdrojowa Invest & Hotels, która będzie też nim zarządzała.  Hotel powstanie w kompleksie Baltic Park Molo obok Radissona Blu Resort. W przeciwieństwie do wcześniejszych inwestycji Zdrojowej, nie będzie sprzedawany w systemie condo.

Budynek, w którym rozpoczęły się już prace wykończeniowe, usytuowany jest tuż przy plaży. W hotelu zaplanowano m.in. SPA, siłownię, restauracje oraz bary – w lobby i na dachu. Obiekt będzie miał również bezpośredni dostęp do już otwartego parku wodnego Baltic Park Molo Aquapark, który obejmuje m.in. pięć basenów, zjeżdżalnie, falę  do surfingu, sauny i tężnię. Budynek powstaje zgodnie z certyfikacją ekologiczną LEED.

- Jesteśmy wiodącym inwestorem i operatorem hoteli kurortowych w Polsce, powiedział Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. - Hilton Świnoujście Resort & Spa to ukoronowanie naszego partnerstwa z międzynarodowymi markami w Baltic Park Molo – największym kompleksie wypoczynkowym nad polskim morzem. Nowa inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem już istniejącej w Świnoujściu szerokiej oferty obiektów o różnorodnym standardzie dla odmiennych segmentów turystów. Z niecierpliwością czekamy na pierwszych gości tej wspaniałej nieruchomości, którzy zawitają tutaj w 2020 roku. – dodaje Wróblewski.

- Zapotrzebowanie na infrastrukturę hotelową w Polsce stale rośnie. Nadmorskie miasta wypoczynkowe, takie jak Świnoujście, Kołobrzeg czy Gdańsk stają się coraz bardziej popularne, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Od momentu otwarcia, Hilton Świnoujście Resort & Spa będzie wiodącym obiektem hotelowym nad Morzem Bałtyckim i wspaniałym dopełnieniem oferty Hilton Hotels & Resorts w Europie, powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes działu rozwoju w EMEA.

Zdrojowa w ubiegłym roku otworzyła w kompleksie Baltic Park Molo hotel Radisson Blu Resort z 340 pokojami i aquaparkiem, a wcześniej Baltic Park Molo Apartments z 64 apartamentami. W sąsiedztwie powstaje też – połączony podziemnym przejściem z aquaparkiem  – Baltic Park Fort ze 130 aparta-mentami wakacyjnymi. We wszystkich tych inwestycjach pokoje i apartamenty sprzedawane są w systemie condo. Hilton Świnoujście Resort & Spa będzie pierwszą inwestycją, której nie obejmie system condo i pozostanie ona własnością Zdrojowej. Łącznie w portfolio Zdrojowej Invest & Hotels znajduje się 11 hoteli i obiektów hotelarskich o charakterze premium w Kołobrzegu, Świnoujściu, Ustroniu Morskim i Szklarskiej Porębie.

Globalnie portfolio Hiltona liczy ponad 200 hoteli wypoczynkowych zlokalizowanych przy plażach i w górach. W Europie Hilton Świnoujście Resort & Spa dołączy do blisko 15 hoteli kurortowych działających we Włoszech, w Szwajcarii, Francji, Chorwacji i Hiszpanii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *